Polityka inwestycyjna
Jak działa Skarbiec Konserwatywny?
Podstawową informacją, jaką na temat funduszu Skarbiec Konserwatywny powinna posiadać osoba zainteresowana uczestnictwem w nim, jest to, że określa się go mianem funduszu dłużnego. Co to oznacza dla inwestora? Fundusz Skarbiec Konserwatywny lokuje środki finansowe swoich uczestników w dużym stopniu w krótkoterminowe dłużne papiery wartościowe na polskim rynku. Subfundusz Skarbiec Konserwatywny inwestuje nie tylko w obligacje Skarbu Państwa, ale także w zagraniczne obligacje skarbowe oraz obligacje banków i jednostek samorządu terytorialnego. Warto zaznaczyć, że część aktywów lokowana jest w obligacjach przedsiębiorstw niefinansowych. Dzięki takiej polityce inwestycyjnej fundusz Skarbiec Konserwatywny ma szansę realizować postawiony przed nim cel inwestycyjny, a mianowicie długoterminowy i stabilny wzrost wartości aktywów.
W kontekście funduszu Skarbiec Konserwatywny należy również podkreślić to, że wyróżnia się wysoką elastycznością inwestowania. Wiąże się to z możliwością wycofania przez inwestora pieniędzy z funduszu w wybranym momencie, a także możliwością zmiany strategii lokowania swoich środków.
Fundusz Skarbiec Konserwatywny historycznie jest produktem o najmniejszej zmienności w ofercie Skarbiec TFI.
Do kogo skierowana jest oferta funduszu Skarbiec Konserwatywny?
Skarbiec TFI jest renomowanym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, które zna się na tym, jak inwestować pieniądze. Proponujemy naszym klientom różnorodne fundusze inwestycyjne. Jednym z najważniejszych punktów jego oferty jest fundusz Skarbiec Konserwatywny. Na uczestnictwo w nim decydują się zwykle osoby zainteresowane wysokim poziomem bezpieczeństwa i akceptujące wyłącznie niski poziom ryzyka inwestycyjnego. Potencjalni uczestnicy funduszu Skarbiec Konserwatywny wymagają rzeczywistego zabezpieczenia wartości aktywów, przy jednoczesnym dążeniu do osiągnięciu wyższych stop zwrotu niż w przypadku lokat.
Zachęcamy do kontaktu inwestorów zainteresowanych funduszem Skarbiec Konserwatywny.