Plan Systematycznego Oszczędzania

Interesuje Cię racjonalny plan oszczędzania, który może pozwolić Ci w nieinwazyjny sposób zgromadzić fundusze na przyszłe lata? W takim razie rozwiązaniem, które warto rozważyć, są Plany Systematycznego Oszczędzania proponowane przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych Skarbiec TFI. To prosty i wygodny sposób budowy kapitału na przyszłość. Niewielkie kwoty, które nie obciążają budżetu domowego, wpłacane regularnie w długim okresie, dzięki inwestycjom w funduszach inwestycyjnych pozwalają zaoszczędzić znaczny kapitał, który wykorzystasz na dowolny cel. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Skarbiec TFI.

Korzystaj z wolności, jaką daje systematyczne oszczędzanie

Plany Systematycznego Oszczędzania ze Skarbiec TFI dla każdego

Istnieją różne przyczyny tego, że ludzie decydują się wdrożyć plan oszczędnościowy do swojej codzienności. Często tego wyzwania podejmują się rodzice, którzy uważają regularne oszczędzanie dla dziecka za swój obowiązek. W tym celu zaczynają interesować się różnymi rozwiązaniami mającymi pomóc im zgromadzić odpowiednie zasoby finansowe.

Oczywiście, efektywny program systematycznego oszczędzania to atrakcyjna koncepcja nie tylko dla rodziców. Dlaczego warto podjąć decyzję o regularnym oszczędzaniu?

Każdy kapitał, nawet ten niewyobrażalnie duży, miał na początku wartość równą zeru. Jeśli nie zaczniemy, nie damy sobie szansy na jego powstanie. Odkładając nawet drobne kwoty, ale systematycznie, po jakimś czasie stworzy się dodatkowa rezerwa gotówki do wykorzystania. Dzięki temu zawsze będziemy mieli do dyspozycji określone środki finansowe, które można będzie wykorzystać na dowolny cel w przyszłości.

  • Jak realizować systematyczne oszczędzanie?
  • Zawsze mamy do dyspozycji dodatkowe środki finansowe, których od razu nie wykorzystujemy.
  • Tak, jak codziennie dokonujemy drobnych systematycznych zakupów, tak samo możemy narzucić sobie dyscyplinę systematycznego przekazywania określonych kwot na odrębne konto.
    Skuteczny plan oszczędzania to tylko kwestia nawyku!
  • Wyodrębnione na odrębnym rachunku/rejestrze/koncie oszczędności mają większą szansę na to, że nie zostaną wykorzystane na jakiś nieplanowany wydatek, będący wynikiem impulsu czy dobrego nastroju. Nadwyżka finansowa co do zasady powinna być odizolowana od miejsca, z którego realizujemy codzienne wydatki.
  • Ryzyko inwestycyjne na samym początku przygody z oszczędzaniem jest bardzo małe, bo i kapitał jest mały – moment, w którym rozpoczynamy systematyczne oszczędzanie, nie niesie ze sobą ryzyk związanych z lokowaniem jednorazowo dużego kapitału.

Systematyczne oszczędzanie – od czego należy zacząć?

To kilka prostych zasad.

Plan systematycznego oszczędzania to, tak naprawdę, kilka prostych zasad. Jeśli podejmujesz decyzję na TAK, to najważniejszy krok został poczyniony. Zastanów się nad celem oszczędzania – nic tak bardziej nie motywuje, jak wizja realizacji zamierzenia podjętego wcześniej. Możliwości jest sporo:

  • rezerwa na nieplanowane większe wydatki,
  • atrakcyjny wyjazd urlopowy, wycieczka czy wymarzony zakup,
  • systematyczne oszczędzanie dla dziecka na edukację czy po prostu kapitał dostępny dla niego po usamodzielnieniu się,
  • każde inne rozwiązanie wymagające dostępności środków większych, niż masz do dyspozycji z osiąganych na bieżąco dochodów.
  • Kiedy wiesz już, jaki cel ma Twoje systematyczne oszczędzanie, możesz przejść do rozważenia kolejnej istotnej kwestii.
  • Plan oszczędnościowy – rozważ perspektywę czasową
    Ten krok pozwoli Ci to dobrać optymalny rodzaj inwestycji. Inaczej inwestujesz, jeśli Twoje oszczędności będą potrzebne w każdej chwili, a inaczej w sytuacji, gdy wiesz, że nastąpi to za 5 czy 10 lat. Tu zasada jest prosta: im krócej, tym mniejsze ryzyko inwestycyjne należy przyjmować, im dłużej, tym większe! O tym, jak to zrobić dowiesz się za chwilę.
    Jeśli już wiesz, w jakim celu oszczędzasz i ile czasu Ci to może zająć, to pora na wybór miejsca lokowania swoich oszczędności.

    Możemy zaproponować fundusze inwestycyjne zarządzane przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych Skarbiec TFI. Jak rozpoznać te bardziej czy mniej ryzykowne? Otóż wszystkie fundusze inwestycyjne mają przyporządkowaną wartość liczbową oceny ryzyka inwestycyjnego od 1 do 7, przy czym 1 to najmniejsze ryzyko inwestycyjne (mała zmienność wartości jednostek uczestnictwa, możliwość przejściowych niewielkich strat, mniejsze możliwe do osiągnięcia zyski), natomiast 7 to największe ryzyko inwestycyjne (duża zmienność wartości jednostki uczestnictwa, możliwość wystąpienia znacznych strat, potencjalnie wysokie do osiągnięcia zyski).

    Jeśli uważasz, że to ponad Twoje możliwości, że nie posiadasz mimo wszystko odpowiednich umiejętności, to po prostu zacznij swą przygodę z oszczędzaniem od tych funduszy z najniższym poziomem ryzyka. Z czasem nabędziesz dodatkową wiedzę i zmienisz swoją decyzję podjętą na samym początku. Wybrany przez Ciebie fundusz czy fundusze inwestycyjne można w każdej chwili zmienić, bez żadnych opłat dodatkowych.

    Interesuje Cię systematyczne oszczędzanie poprzez inwestowanie w fundusz inwestycyjny dla dziecka? A może chcesz zgromadzić środki na inny cel? Skontaktuj się z nami, a z chęcią odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.
    #

Skarbiec PSO z Premią – Wyniki portfeli modelowych, dane na 29.02.2024
1M3M6M12M24M36M
Bezpieczny1,09%4,28%4,93%9,93%3,96%-6,54%
Mieszany4,20%10,20%10,04%19,04%0,41%-13,67%
Dynamiczny8,78%18,39%22,85%42,42%14,59%-2,17%
Skarbiec PSO Roczna Premia, Plan Oszczędnościowy Skarbiec na Piątkę, Plan Oszczędnościowy Skarbiec na Szóstkę. Wyniki portfeli modelowych, dane na 29.02.2024
1M3M6M12M24M36M
Defensywny0,03%1,68%3,28%7,50%6,75%-0,74%
Rozważny0,99%3,51%5,99%12,23%6,43%-4,19%
Mieszany3,34%5,75%8,73%15,63%8,62%-7,09%
Dynamiczny9,32%16,44%21,68%37,15%14,44%-3,91%

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu produktów
emerytalnych

Szanowni Państwo, Skarbiec TFI S.A. to jedno z najdłużej działających towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce, to ponad 26 lat historii wspartej ponadprzeciętnymi i powtarzalnymi wynikami inwestycyjnymi, to firma wielokrotnie wskazywana, jako najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Jednym z kluczowych obszarów działalności Skarbiec TFI jest rozwój oferty w zakresu produktów emerytalnych dedykowanych zarówno klientom instytucjonalnym i ich pracownikom (PPE/PPK/PPO) jak i indywidualnym (IKE/IKZE). O znaczeniu tej części działalności Skarbiec TFI świadczy fakt, że obecnie ponad 10% aktywów, którymi zarządza Skarbiec TFI to aktywa zgromadzone w produktach emerytalnych i wartość ta sukcesywnie rośnie.

Zespół produktów emerytalnych

Przemysław Jaworski dyrektor zespołu

Swoją wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej. Z rynkiem finansowym związany od 2002 roku. Swoje doświadczenie zbierał w takich instytucjach jak Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych S.A, Multibank S.A., Millenium S.A. oraz KBC TFI. W Skarbiec TFI od października 2017 roku. Odpowiada za Departament Produktów Emerytalnych (PPE, PPK, PPO ,IKZE, IKE, PSO). Wspiera pracodawców oraz pracowników budując ich świadomość ekonomiczną. Jest autorem wielu artykułów emerytalnych, chętnie bierze udział w konferencjach oraz debatach związanych z PPK/PPE/IKE/IKZE. Współpracuje z wieloma organizacjami, by zwiększać świadomość obywateli w związku z ich emerytalną przyszłością.

  • przemyslaw.jaworski@skarbiec.com.pl
  • 665 940 097
Mirosław Tarczoń dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej

Z rynkiem kapitałowym związany od 2003 r. Do zespołu Skarbiec TFI dołączył w 2021 r. Odpowiada za ofertę produktów dedykowanych inwestowaniu na cele emerytalne (PPE/PPK/IKE/IKZE/PPO). Doświadczenie rynkowe zdobywał na największych towarzystwach funduszy inwestycyjnych w Polsce (PKO TFI, Goldman Sachs TFI, TFI PZU). Wykształcenie zdobywał na UR w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł mgr. inż., Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami internetowymi, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie – studia podyplomowe z zakresu funduszy inwestycyjnych. Tytuł MBA obronił pracą na temat roli narzędzi business intelligence w zarządzaniu nowoczesnymi przedsiębiorstwami.

  • miroslaw.tarczon@skarbiec.com.pl
  • 697 900 967
Krzysztof Głombik dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach. Od ponad 20 lat związany z branżą TFI, gdzie miał okazję uczestniczyć w tworzeniu pierwszego niezależnego od sektora bankowego towarzystwa funduszy inwestycyjny GTFI S.A. W samym Skarbiec TFI od 2017 roku. Na samym początku przygody z branżą finansową zajmował się osobistą sprzedażą produktów finansowych dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw, a także koordynacją działań w zakresie współpracy z dystrybutorami zewnętrznymi, takimi jak banki, ubezpieczyciele czy niezależne firmy dystrybucyjne… Od kilku lat z pasją promuje rozwiązania długoterminowego oszczędzania, takie jak PSO, IKE, IKZE, PPO, PPE, PPK… wspierając pracodawców w procesie wdrożeniowym, jak i samych pracowników, jak i dystrybutorów produktów finansowych i ubezpieczeniowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń bezpośrednich jak i on-line o charakterze produktowym, rynkowym czy zarządzaniem finansami osobistymi. Jest też autorem wielu materiałów szkoleniowo-informacyjnych dotyczących funduszy inwestycyjnych, jak o rozwiązań o charakterze oszczędnościowym.

  • krzysztof.glombik@skarbiec.com.pl
  • 665 940 096
  • PDF 06.12.2023 Skarbiec Junior regulamin pobierz
  • PDF 27.04.2023 “Skarbiec PSO z Premią” regulamin pobierz
  • PDF 09.09.2022 “Skarbiec PSO Roczna Premia” regulamin pobierz
  • PDF 09.09.2022 Plan Oszczędnościowy Skarbiec na Szóstkę regulamin pobierz
  • PDF 09.09.2022 Plan Oszczędnościowy Skarbiec na Piątkę regulamin pobierz
  • PDF 24.09.2020 “Skarbiec Przyszłosci” regulamin pobierz
  • PDF 24.09.2020 Plan „Skarbiec Jutra” regulamin pobierz
  • PDF 24.09.2020 Plan „Przyszłość Dziecka” regulamin pobierz
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij