Indywidualne Konto Emerytalne

W życiu większości osób nadchodzi moment, w którym zaczynają zastawiać się, jak zwiększyć swoją przyszłą emeryturę. Oszczędzając za pomocą IKE, czyli Indywidualnego Konta Emerytalnego, masz szansę na osiągnięcie tego celu, przed nastaniem wieku emerytalnego. Skorzystaj z okazji i nie płać podatku Belki od zysku wypracowanego przez Twoje oszczędności. Gromadź dodatkowe pieniądze na Twoje plany! Czerp wymierne korzyści z obniżonych opłat za zarządzanie funduszami Skarbiec FIO.

Dodatkowe pieniądze na Twoje plany!

3 Kroki do założenia IKE

KROK 1 Kliknij i Załóż IKE.

 • Zrób to szybko i wygodnie przez internet. Bez zbędnej papierologii. Po prostu kliknij Załóż IKE.

KROK 2 Zaloguj się lub załóż konto.

 • Jeśli nie jesteś jeszcze Klientem Skarbiec TFI, w pierwszej kolejności załóż konto klikając przycisk „Zarejestruj się”. Po jego założeniu wybierz IKE i postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Jeśli jesteś już klientem Skarbiec TFI i korzystasz z tej platformy, po zalogowaniu się wybierz IKE i postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.

KROK 3 Dokonaj pierwszej wpłaty

 • Wpłać minimum 200 zł na rachunek, który otrzymasz po otwarciu IKE, jednak nie więcej, niż przewidziany na dany rok limit wpłat.

Co to jest IKE?

III filar w systemie emerytalnym

IKE-Skarbiec to prosty sposób na dodatkowy kapitał na przyszłość. Systematycznie wpłacane środki inwestowane są w wybrane przez Ciebie fundusze inwestycyjne. Całość wpłaconych pieniędzy pracuje na Twoją emeryturę. IKE pozwala w pełni wykorzystać potencjał Twojego kapitału – środki gromadzone w ramach IKE-Skarbiec zwolnione są z opłaty manipulacyjnej, a zysk nie podlega 19% podatkowi.

Maksymalny limit roczny wpłat na IKE w 2024 roku to: 23 472 zł.

Oszczędzanie na IKE daje możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku płacenia 19% podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki).

Środki w IKE to własność prywatna, podlegająca dziedziczeniu.

 • PDF 06.03.2023 Oferta IKE oraz IKZE Skarbiec Emerytura pobierz
 • PDF 06.03.2023 Ulotka 4 strony IKE Skarbiec Emerytura pobierz
 • PDF 25.10.2022 Regulamin IKE Skarbiec Emerytura pobierz
 • PDF 12.10.2022 Formularz IKE Skarbiec Emerytura pobierz
 • PDF 13.09.2022 Oświadczenie IKE Skarbiec Emerytura pobierz

IKE

Odkładanie na emeryturę

IKZE

Jak Systematyczne Oszczędzanie Niweluje Ryzyko

System emerytalny w Polsce – obowiązkowy i dobrowolny


Zastanawiasz się, czy jest możliwe założenie IKE całkowicie online w kilku prostych krokach?

Oczywiście, że tak – przeczytaj naszą krótką instrukcję i dowiedz się, jak tego dokonać.

KROK 1 Kliknij i Załóż IKE

 • Posiadasz już IKE w innej instytucji finansowej i chcesz przetransferować zebrane oszczędności do Skarbiec TFI? A może jesteś posiadaczem PPP u poprzedniego Pracodawcy bądź Pracodawca będzie je likwidował? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku przeniesienie zgromadzonych środków do IKE w Skarbiec TFI jest możliwe. Zrób to szybko i wygodnie przez Internet, bez uciążliwych formalności. Po prostu kliknij Załóż IKE.

KROK 2 Zaloguj się lub załóż konto

 • Jeśli nie jesteś jeszcze Klientem Skarbiec TFI, w pierwszej kolejności załóż konto korzystając z opcji Zarejestruj się z wideoweryfikacją. Jeżeli masz już status Klienta Skarbiec TFI i korzystasz z tej platformy, wystarczy, że się zalogujesz. Po zakończeniu procedury logowania kliknij zakładkę Produkty w górnej części ekranu. Następnie kliknij przycisk KUP w polu IKE Skarbiec Emerytura. W okienku Sposób zawarcia umowy wybierz koniecznie Umowa IKE z wypłatą transferową. Następnie działaj tak, jak instruują Cię pojawiające się komunikaty. Po wszystkim na podane przez Ciebie konto email zostaną przesłane dokumenty potwierdzające zawarcie umowy na prowadzenie IKE w Skarbiec TFI.

KROK 3 Przeniesienie oszczędności oraz pierwsza wpłata

 • W korespondencji otrzymanej po założeniu konta IKE w Skarbiec TFI otrzymasz potwierdzenie jego otwarcia, a także numer rachunku bankowego do wpłat. Wydrukuj te informacje i skieruj się wraz z nimi do instytucji finansowej, w której wcześniej było otwarte IKE oraz złóż zlecenie transferu aktywów zgodnie z procedurami obowiązującymi w tej instytucji. W przypadku przeniesienia środków z PPE zgłoś się do Pracodawcy, gdzie było prowadzone PPE, z wydrukowanym potwierdzeniem zawarcia umowy IKE wraz z numerem rachunku bankowego do wpłat, a on w Twoim imieniu skontaktuje się z instytucją finansową i dopełni reszty formalności. Dopiero po tym, jak zgromadzone wcześniej oszczędności zostaną przeniesione na nowo otwarte konto IKE w Skarbiec TFI, możesz dokonywać samodzielnych wpłat!

Jakie rozwiązanie wybrać: IKE czy IKZE w Skarbiec TFI? A może skorzystać z obu?

Jako Skarbiec TFI oferujemy naszym klientom możliwość skorzystania z IKE i IKZE, czyli z Indywidualnego Konta Emerytalnego oraz Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze któregoś z tych rozwiązań, zapoznaj się z zestawieniem, które zaprezentowaliśmy w poniższej tabeli.

 IKEIKZE
Korzyści podatkoweMożliwość skorzystania ze zwolnienia
z obowiązku płacenia 19% podatku
od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki).
Odliczenia wpłaty od podstawy opodatkowania dochodów podatkiem PIT a także możliwość skorzystania ze zwolnienia
z obowiązku płacenia 19% podatku
od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki).
Roczny limit wpłat w 2024 roku23 472,00 zł9 388,8 zł, a w przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej (np. jako osoba samozatrudniona) można wykorzystać zwiększony limit wpłat aż do 14 083,2 zł.
Sposób dokonywania wpłatJednorazowo lub w dowolnych ratach.Jednorazowo lub w dowolnych ratach.
Minimalna wartość pierwszej wpłaty200  zł200 zł
Minimalna wartość kolejnej wpłaty100 zł100 zł
Koszty zawarcia umowy, prowadzenia, prowizja od wpłatBrak w przypadku samodzielnego otwarcia w STI24.Brak w przypadku samodzielnego otwarcia w STI24.
Czy można umowę zawrzeć zdalnie?Tak, wszystkie czynności realizowane są za pośrednictwem internetu, bez konieczności fizycznego podpisywania dokumentów.Tak, wszystkie czynności realizowane są za pośrednictwem internetu, bez konieczności fizycznego podpisywania dokumentów.
Czy zgromadzone oszczędności podlegają dziedziczeniu?Tak, zgromadzone środki to własność prywatna, więc spadkobiercy mają do nich identyczna prawa jak do innych składników majątkowych osoby zmarłej.Tak, zgromadzone środki to własność prywatna, więc spadkobiercy mają do nich identyczna prawa jak do innych składników majątkowych osoby zmarłej.
Czy można wskazać osobę uposażoną?Tak, można wskazać jedną lub więcej osób uposażonych. Taka osoba otrzymuje oszczędności zmarłego jedynie na podstawie aktu zgonu, bez postępowania spadkowego.Tak, można wskazać jedną lub więcej osób uposażonych. Taka osoba otrzymuje oszczędności zmarłego jedynie na podstawie aktu zgonu, bez postępowania spadkowego.
Zwrot, czyli wypłata na żądanie, przed spełnieniem przez Oszczędzającego warunków ustawowych.Można to zrobić w każdej chwili, jednak wcześniejsza wypłata części lub całości oszczędności wiąże się z pobraniem podatku Belki od zysku, jak przy innych formach oszczędzania. Możliwość wypłaty części lub całości zgromadzonych oszczędności, podobnie jak w przypadku konta oszczędnościowego.Można to zrobić w każdej chwili, jednak wtedy trzeba to zrobić zawsze  dla całej zebranej kwoty, a zwrócone na rachunek środki zwiększą postawę opodatkowania podatkiem PIT w danym roku podatkowym.
Warunki ustawowe upoważniające do wypłaty  na preferencyjnych warunkachOsiągnięcie 60 roku życia lub po otrzymaniu wcześniejszych uprawnień emerytalnych ale nie wcześniej niż po 55 roku życia, pod warunkiem dokonywania wpłat na IKE przez okres co najmniej pięciu dowolnych lat kalendarzowych albo dokonania ponad połowy wartości wpłat nie później, niż na 5 lat przed dniem złożenia wniosku o dokonanie wypłaty. Wtedy  podatek Belki nie zostanie naliczony, a wypłata może być jednorazowa lub w dowolnych ratach. Brak innych opłat.Osiągnięcie  65 roku życia w dowolny sposób  –   pod warunkiem dokonywania  wpłat przez co najmniej okres pięciu dowolnych lat kalendarzowych. Wypłata może być jednorazowo lub w dowolnych ratach. Od wypłacanej kwoty jest pobierana opłata w wysokości 10% uiszczana na rzecz Skarbu Państwa. To jedyna opłata w tej sytuacji. Nie jest też pobierany podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.
Czy można zawrzeć kilka umów?Nie. Każda osoba może posiadać tylko jedną umowę IKE.Nie. Każda osoba może posiadać tylko jedną umowę IKZE.
Czy mam wpływ na to, jak zarządzane są oszczędności ?Tak. Do wyboru są gotowe strategie opracowane przez specjalistów w TFI oraz istnieje możliwość samodzielnego wybrania aż 5 funduszy z oferty Skarbiec TFI.Tak. Do wyboru są gotowe strategie opracowane przez specjalistów w TFI oraz istnieje możliwość samodzielnego wybrania aż 5 funduszy z oferty Skarbiec TFI.

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu produktów
emerytalnych

Szanowni Państwo, Skarbiec TFI S.A. to jedno z najdłużej działających towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce, to ponad 26 lat historii wspartej ponadprzeciętnymi i powtarzalnymi wynikami inwestycyjnymi, to firma wielokrotnie wskazywana, jako najlepsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce. Jednym z kluczowych obszarów działalności Skarbiec TFI jest rozwój oferty w zakresu produktów emerytalnych dedykowanych zarówno klientom instytucjonalnym i ich pracownikom (PPE/PPK/PPO) jak i indywidualnym (IKE/IKZE). O znaczeniu tej części działalności Skarbiec TFI świadczy fakt, że obecnie ponad 10% aktywów, którymi zarządza Skarbiec TFI to aktywa zgromadzone w produktach emerytalnych i wartość ta sukcesywnie rośnie.

Zespół produktów emerytalnych

Przemysław Jaworski dyrektor zespołu

Swoją wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz na studiach podyplomowych na Politechnice Warszawskiej. Z rynkiem finansowym związany od 2002 roku. Swoje doświadczenie zbierał w takich instytucjach jak Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych S.A, Multibank S.A., Millenium S.A. oraz KBC TFI. W Skarbiec TFI od października 2017 roku. Odpowiada za Departament Produktów Emerytalnych (PPE, PPK, PPO ,IKZE, IKE, PSO). Wspiera pracodawców oraz pracowników budując ich świadomość ekonomiczną. Jest autorem wielu artykułów emerytalnych, chętnie bierze udział w konferencjach oraz debatach związanych z PPK/PPE/IKE/IKZE. Współpracuje z wieloma organizacjami, by zwiększać świadomość obywateli w związku z ich emerytalną przyszłością.

 • przemyslaw.jaworski@skarbiec.com.pl
 • 665 940 097
Mirosław Tarczoń dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej

Z rynkiem kapitałowym związany od 2003 r. Do zespołu Skarbiec TFI dołączył w 2021 r. Odpowiada za ofertę produktów dedykowanych inwestowaniu na cele emerytalne (PPE/PPK/IKE/IKZE/PPO). Doświadczenie rynkowe zdobywał na największych towarzystwach funduszy inwestycyjnych w Polsce (PKO TFI, Goldman Sachs TFI, TFI PZU). Wykształcenie zdobywał na UR w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł mgr. inż., Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami internetowymi, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie – studia podyplomowe z zakresu funduszy inwestycyjnych. Tytuł MBA obronił pracą na temat roli narzędzi business intelligence w zarządzaniu nowoczesnymi przedsiębiorstwami.

 • miroslaw.tarczon@skarbiec.com.pl
 • 697 900 967
Krzysztof Głombik dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach. Od ponad 20 lat związany z branżą TFI, gdzie miał okazję uczestniczyć w tworzeniu pierwszego niezależnego od sektora bankowego towarzystwa funduszy inwestycyjny GTFI S.A. W samym Skarbiec TFI od 2017 roku. Na samym początku przygody z branżą finansową zajmował się osobistą sprzedażą produktów finansowych dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw, a także koordynacją działań w zakresie współpracy z dystrybutorami zewnętrznymi, takimi jak banki, ubezpieczyciele czy niezależne firmy dystrybucyjne… Od kilku lat z pasją promuje rozwiązania długoterminowego oszczędzania, takie jak PSO, IKE, IKZE, PPO, PPE, PPK… wspierając pracodawców w procesie wdrożeniowym, jak i samych pracowników, jak i dystrybutorów produktów finansowych i ubezpieczeniowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń bezpośrednich jak i on-line o charakterze produktowym, rynkowym czy zarządzaniem finansami osobistymi. Jest też autorem wielu materiałów szkoleniowo-informacyjnych dotyczących funduszy inwestycyjnych, jak o rozwiązań o charakterze oszczędnościowym.

 • krzysztof.glombik@skarbiec.com.pl
 • 665 940 096

IKE – Indywidualne Konto Emerytalne

Indywidualne Konto Emerytalne – czyli jak oszczędzać, nie płacąc tzw. podatku Belki?

IKE to rozwiązanie, które zapewnia decydującym się na nie osobom liczne korzyści. Jeśli interesuje Cię wyższa emerytura w przyszłości, to zapoznaj się z jego najistotniejszymi plusami. Jakie są podstawowe zalety Indywidualnego Konta Emerytalnego i jakie potencjalne korzyści się z nim wiążą?

Zwolnienie z obowiązku płacenia 19% podatku od zysków kapitałowych

Oszczędzanie na IKE daje możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku płacenia 19% podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki).

Maksymalny limit roczny wpłat na IKE

Maksymalny limit roczny wpłat na IKE w 2024 roku to: 23 472 zł.

Dowolność wpłat

Na IKE możesz wpłacić jednorazowo całą kwotę limitu obowiązującego w danym roku lub w dowolnych ratach.

Ty decydujesz

Od Ciebie zależy to, jakie fundusze inwestycyjne wybierzesz do inwestycji w ramach IKE. Co więcej, możesz zmienić wybrane produkty inwestycyjne w każdej chwili.

Preferencyjne warunki wypłaty

Wypłata środków z IKE po ukończeniu 60 roku życia może odbyć się w dowolny sposób – jednorazowo lub w wybranej liczbie rat, bez żadnych opłat. Podatek Belki nie zostanie naliczony, pod warunkiem dokonywania wpłat na IKE w co najmniej 5 dowolnych latach kalendarzowych albo dokonania ponad połowy wartości wpłat nie później niż na 5 lat przed dniem złożenia wniosku o dokonanie wypłaty środków.

Zwrot z IKE – wycofanie środków na żądanie w każdej chwili, przed spełnieniem przez Oszczędzającego ustawowych warunków, uprawniających do wypłaty

Wcześniejsze wycofanie środków z IKE części lub całości oszczędności wiąże się z pobraniem podatku Belki od zysku podobnie jak przy innych formach oszczędzania. Inwestycja w 100% płynna!

Co cechuje środki zgromadzone na Indywidualnym Koncie Emerytalnym?

Podstawową informacją, o której należy wiedzieć, jest to, że środki zgromadzone w IKE są własnością prywatną Oszczędzającego.

Podlegają one dziedziczeniu – oznacza to, że można wskazać osoby, które po śmierci osoby oszczędzającej staną się uprawnione do przejęcia tych pieniędzy. Trzeba przy tym zaznaczyć, że spadkobiercy otrzymujący te oszczędności nie płacą podatku od spadków i darowizn.

Otrzymujący spadek mogą z nich skorzystać na dwa sposoby. W pierwszym przypadku środki są im wypłacane w gotówce, bez żadnych opłat, ponieważ podatek Belki nie jest pobierany. Drugą opcję jest przeniesienie oszczędności w formie wypłaty transferowej na swój rachunek IKE lub PPE. To rozwiązanie również nie jest objęte żadnymi opłatami.

 • Jak inwestuje się oszczędności w ramach IKE?
  Jednym z powodów, dla których warto skorzystać z IKE prowadzonego przez Skarbiec TFI, jest to, że do Twojej dyspozycji pozostaje 16 funduszy inwestycyjnych z parasola Skarbiec FIO. Spośród nich masz możliwość wybrać do 5 interesujących Cię funduszy. Wpłacasz oszczędności na jedno konto, a my dokonujemy przekazania zebranych środków na IKE do wybranych przez Ciebie rozwiązań, zgodnie z zasugerowanym przez Ciebie podziałem procentowym.
  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, w jakie jednostki uczestnictwa funduszy możesz zainwestować swoje środki, to wejdź w notowania i zapoznaj się z kategorią D naszych subfunduszy w Skarbiec FIO, dedykowanych IKE lub IKZE. Nie masz pomysłu na to, jakie subfundusze wybrać? Skorzystaj z zaproponowanych przez nas sprawdzonych, gotowych rozwiązań. W takim wypadku wpłacasz oszczędności na jedno konto, a następnie my dzielimy je we właściwych proporcjach między funduszami wchodzącymi w skład danego portfela emerytalnego.
  #
#

Portfel konserwatywny

Jednym z często wybieranych rozwiązań jest Portfel konserwatywny, którego budowa opiera się o dłużne fundusze inwestycyjne z parasola Skarbiec FIO. Polecamy go osobom, które chcą oszczędzać z uwzględnieniem możliwie niskiego ryzyka inwestycyjnego.

Składowe portfela to w tym przypadku:
Skarbiec Dłużny Uniwersalny kat. D – 35%
Skarbiec Krótkoterminowy kat. D – 30%
Skarbiec Obligacja kat. D – 35%

Portfel zrównoważony

Zgromadzone na IKE pieniądze mogą być inwestowane także w Portfel zrównoważony. Opiera się on o fundusz dłużny, fundusz mieszany oraz fundusz akcyjny znajdujące się w parasolu Skarbiec FIO. Dedykujemy go osobom, które chcą oszczędzać w oparciu o możliwie umiarkowane ryzyko inwestycyjne.

W skład tego portfela wchodzą:
Skarbiec Dłużny Uniwersalny kat. D – 25%
Skarbiec III Filar kat. D – 50%
Skarbiec Spółek Wzrostowych kat. D – 25%

#
#

Portfel akcji polskich

Portfel oparty o fundusz akcji polskich oraz akcje polskich małych i średnich spółek, znajdujące się w parasolu Skarbiec FIO. Decydują się na niego osoby, które są gotowe na możliwie wysokie ryzyko inwestycyjne.

Portfel ten tworzą takie składowe jak:
Skarbiec Akcja kat. D – 60%
Skarbiec Małych i Średnich Spółek kat. D – 40%

Portfel akcji zagranicznych

Jest to portfel skierowany do osób, które chcą nabyć jednostki uczestnictwa funduszy inwestujących w spółki mające swoje siedziby poza granicami naszego kraju. Są to fundusze znajdujące się w parasolu Skarbiec FIO. Interesuje on najczęściej osoby, które chcą oszczędzać w oparciu o możliwie wysokie ryzyko inwestycyjne.

Skład portfela współtworzą:
Skarbiec Spółek Wzrostowych kat. D – 25%
Skarbiec Nowej Generacji kat. D – 25%
Skarbiec Value kat. D – 25%
Skarbiec Top Brands kat. D – 25%

#
#

Portfel cyklu życia

Portfel cyklu życia wyróżnia się tym, że jego skład oraz ryzyko inwestycyjne dopasowują się automatycznie do wieku osoby oszczędzającej.

Do 40 roku życia
Skarbiec Spółek Wzrostowych kat. D – 25%
Skarbiec Małych i Średnich Spółek kat. D – 25%
Skarbiec Nowej Generacji kat. D – 25%
Skarbiec Value kat. D – 25%

Pomiędzy 40 a 50 rokiem życia
Skarbiec III Filar kat. D – 50%
Skarbiec Spółek Wzrostowych kat. D – 25%
Skarbiec Dłużny Uniwersalny kat. D – 25%

Pomiędzy 50 a 55 rokiem życia
Skarbiec III Filar kat. D – 50%
Skarbiec Krótkoterminowy kat. D – 25%
Skarbiec Dłużny Uniwersalny kat. D – 25%

Pomiędzy 55 a 60 rokiem życia
Skarbiec Konserwatywny kat. D – 20%
Skarbiec Krótkoterminowy kat. D – 20%
Skarbiec Obligacja kat. D – 30%
Skarbiec Dłużny Uniwersalny kat. D – 30%

Po 60 roku życia
Skarbiec Konserwatywny kat. D – 100%

Warto podkreślić, że korzystanie z IKE we współpracy ze Jako Skarbiec TFI ma tę zaletę, że w dowolnej chwili
możesz bezpłatnie zmienić podjętą decyzję i wybrać inny portfel bądź inny fundusz inwestycyjny
!
Często zadawane pytania

Jak działa IKE?

Indywidualne Konto Emerytalne jest sprawdzonym sposobem inwestowania Twoich oszczędności na poczet przyszłej emerytury. Nasi specjaliści inwestują wpłacone środki w starannie wyselekcjonowane fundusze. IKE ma to do siebie, że wypracowany zysk nie jest objęty 19% podatkiem od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki) – Twój kapitał będzie rósł systematycznie i pracował na Twoją spokojną przyszłość.

Kto może otworzyć IKE?

O spełnieniu warunków wymaganych do założenia IKE możemy mówić w przypadku każdej osoby już od 16 roku życia, niezależnie od tego, czy odprowadza składki emerytalne w ramach I filaru. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób wykonujących wolne zawody lub pracujących w oparciu o umowy cywilnoprawne – Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) to dodatkowa forma zabezpieczenia środków finansowych na przyszłość.

Jaki jest tegoroczny limit wpłat na IKE?

W 2024 r. możesz wpłacić na swoje Indywidualne konto Emerytalne maksymalnie 23 472 zł.

Czy środki wpłacone na IKE są zwolnione z podatku?

Zyski wypracowane dzięki inwestycjom w ramach IKE w fundusze inwestycyjne nie podlegają 19% opodatkowaniu (tzw. podatek Belki).

Co się stanie ze zgromadzonymi środkami w wypadku mojej śmierci?

Gdy podpiszesz umowę o prowadzenie konta IKE przez nasze towarzystwo funduszy inwestycyjnych Skarbiec TFI, będziesz mieć możliwość wskazania osób, które odziedziczą kapitał zgromadzony na Twoim indywidualnym koncie. Jeżeli nie zdecydujesz się na sprecyzowanie spadkobierców, środki te będą dziedziczone przez członków najbliższej rodziny. Osoby te mogą wypłacić zgromadzoną sumę lub przetransferować ją na własne konta emerytalne. Jakakolwiek będzie ich decyzja – nie muszą martwić się o podatek dochodowy od zysków kapitałowych i podatek spadkowy, gdyż środki z IKE nie są objęte tym opodatkowaniem.

Jak wybrać fundusze do oszczędzania z IKE?

Portfel inwestycyjny możesz dostosować do własnych planów oszczędnościowych. Nasz zespół doradców z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pomoże Ci dostosować ofertę do Twoich potrzeb tak, aby jak najefektywniej inwestować gromadzone przez Ciebie środki.

Co to jest IKE?

3 filar w systemie emerytalnym. Liczne prywatne konta i indywidualne fundusze emerytalne oraz inne rozwiązania mające ułatwić zgromadzenie odpowiedniej puli oszczędności do czasu uzyskania uprawnień emerytalnych sprawiają, że można mieć wątpliwości, z którego z nich najlepiej skorzystać. Z tego powodu warto prosto i zwięźle wyjaśnić, czym jest Indywidualne Konto Emerytalne i dlaczego opłaca się zaufać Skarbiec TFI, jako instytucji finansowej prowadzącej IKE.

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij