Indywidualne Konto Emerytalne

Możesz zwiększyć swoją emeryturę. Zacznij oszczędzać na Indywidualnym Koncie Emerytalnym, zwolnionym z opłat i podatków.

Dodatkowe pieniądze na Twoje plany!

Co to jest IKE?

III filar w systemie emerytalnym

IKE-Skarbiec to prosty sposób na dodatkowy kapitał na przyszłość. Systematycznie wpłacane środki inwestowane są w wybrane przez Ciebie fundusze inwestycyjne. Całość wpłaconych pieniędzy pracuje na Twoją emeryturę. IKE pozwala w pełni wykorzystać potencjał Twojego kapitału – środki gromadzone w ramach IKE-Skarbiec zwolnione są
z opłaty manipulacyjnej, a zysk nie podlega 19% podatkowi.

Webinarium z Pracodawcami RP i ZUS

System emerytalny w Polsce – obowiązkowy i dobrowolny

Często zadawane pytania

Jak działa IKE?

Indywidualne Konto Emerytalne to sprawdzona i solidna forma inwestycji Twoich oszczędności na poczet przyszłej emerytury. Zespół naszych doradców inwestuje wpłacone środki w starannie dobrane i sprawdzone fundusze. Co ważne, wypracowany zysk nie jest objęty 19% podatkiem – Twój kapitał będzie rósł systematycznie i pracował na Twoją spokojną przyszłość.

Kto może otworzyć IKE?

IKE może założyć każda osoba już od 16 roku życia, niezależnie od tego, czy odprowadza składki emerytalne w ramach I filaru. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób wykonujących wolne zawody lub pracujących w oparciu o umowy cywilnoprawne – Indywidualne Konto Emerytalne to dodatkowa forma zabezpieczenia środków finansowych na przyszłość.

Jaki jest tegoroczny limit wpłat na IKE?

W 2021 r. możesz wpłacić na swoje Indywidualne konto Emerytalne maksymalnie 15 777 zł.

Czy środki wpłacone na IKE są zwolnione z podatku?

Zyski wypracowane dzięki inwestycjom w fundusze w ramach IKE nie podlegają 19% opodatkowaniu (tzw. podatek Belki).

Co się stanie ze zgromadzonymi środkami w wypadku mojej śmierci?

Podpisując umowę o prowadzenie IKE będziesz miał możliwość wskazania osób, które odziedziczą kapitał zgromadzony na Twoim indywidualnym koncie. Jeżeli nie określisz spadkobierców, środki te będą dziedziczone przez członków najbliższej rodziny. Osoby te mogą wypłacić zgromadzoną sumę lub przetransferować ją na własne konta emerytalne. Jakakolwiek będzie ich decyzja – nie muszą martwić się o podatek dochodowy od zysków kapitałowych i podatek spadkowy, gdyż środki z IKE nie są objęte tym opodatkowaniem.

Jak wybrać fundusze do oszczędzania z IKE fundusze?

Portfel inwestycyjny możesz dostosować do własnych planów oszczędnościowych. Nasz zespół doradców z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pomoże Ci dostosować ofertę do Twoich potrzeb, tak, aby jak najefektywniej inwestować gromadzone przez Ciebie środki.

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij