Skarbiec Spółek Wzrostowych oraz Skarbiec Top Funduszy Akcji to najlepsze fundusze otwarte w zestawieniu Parkiet „Stopy zwrotu w maju”.

07.06.2023

Skarbiec Spółek Wzrostowych oraz Skarbiec Top Funduszy Akcji to najlepsze fundusze otwarte w zestawieniu dziennika Parkiet „Stopy zwrotu w maju”.

Skarbiec Spółek Wzrostowych, z wynikiem +21,4%, był najlepszy w grupie akcji globalnych rynków rozwiniętych a Skarbiec Top Funduszy Akcji był najlepszy w grupie akcji polskich uniwersalnych.

Zapraszamy do komentarza pt. „Wyniki i perspektywy napędzają zwyżki” autorstwa Michała Cichosza współzarządzającego Skarbiec Spółek Wzrostowych.

„Bardzo wysoka stopa zwrotu funduszu w maju była przede wszystkim pochodną publikacją mocnych wyników ze spółek za Q1 oraz ich prognoz na przyszłe okresy w segmentach softwarowym oraz hardwarowym. W segmencie SaaS software inwestorzy optymistycznie odebrali oznaki stabilizacji w otoczeniu biznesowym oraz komentarze o możliwym przyspieszeniu dynamik przychodów w II połowie roku.

Bardzo pomogła też istotna poprawa marżowości znacznie powyżej prognoz analityków. W segmencie hardware ogromną niespodzianką dla rynku była skala wielomiliardowych inwestycji na świecie w infrastrukturę AI widoczną w prognozach na II kwartał spółki Nvidia, która jest głównym dostawcą chipów dedykowanych pod architekturę AI. W konsekwencji rozpaliło to oczekiwania…”

Cały komentarz dostępny jest na parkiet.com

Powiązane aktualności
06.07.2023, 08:30
Skarbiec Spółek Wzrostowych wśród 10 krajowych funduszy inwestycyjnych z najwyższą stopą zwrotu w I połowie 2023 r.…
15.06.2023, 09:28
Serdecznie zapraszamy do dziennika Parkiet do relacji z rozmowy w ramach „Prosto z Parkietu” z udziałem naszego…
14.06.2023, 10:56
Już dziś o godzinie 12:00 serdecznie zapraszamy do rozmowy z Michałem Cichoszem zarządzającym na łamach „Prosto z…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij