Autozapis w PPK, co to takiego?

12.01.2023

Szanowni Państwo,

Nieuchronnie zbliża się termin autozapisu wynikający z zapisów ustawy o PPK.  Charakteryzuje się w największym skrócie tym, że złożone przez pracowników deklaracje o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK nie są skuteczne bezterminowo, a wyłącznie  do 28 lutego 2023 roku.

Po tym dniu wszystkie dokumenty o rezygnacji z wpłat do PPK a także rezygnacji z uczestnictwa w PPK, niezależnie od daty złożenia, stracą swą ważność.

Co bardzo ważne, Autozapis dotyczy wszystkich pracodawców, niezależnie od terminu zawarcia umowy o zarządzanie.

Jednym z podstawowych obowiązków Pracodawców jest poinformowanie o autozapisie najpóźniej do końca lutego 2023 wszystkich osób, które wcześniej złożyły deklarację rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK (uczestnictwa w PPK), jak i osób, które przystąpiły do PPK, odprowadzały składki, a później złożyły deklarację rezygnacji z wpłat. Działań  tych nie trzeba podejmować, gdy pracownik  z ostatnim dniem marca ukończy 55 rok życia.

Dla ułatwienia procesu informowania pracowników przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji załączone materiały, czyli:

W interesie pracodawcy jest, by charakter tej komunikacji był udokumentowany – warto zwrócić  szczególną uwagę na daty składanych przez pracowników „nowych”  oświadczeń, nie mogą być one wcześniejsze, niż 1 marca 2023 roku.

Inne niezbędne aktualne druki  są do pobrania z naszej strony internetowej www.skarbiec.pl  poświęconej PPK w zakładce „Do pobrania”.

Dodatkowo, zaplanowaliśmy cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących autozapisu. Terminy są opublikowane na https://www.skarbiec.pl/pracownicze-plany-kapitalowe/  poświęconych PPK w zakładce „Szkolenia”. Informacje o kolejnych terminach będziemy wysyłać na adresy email administratorów.

Jesteśmy też gotowi na przeprowadzenie dedykowanych szkoleń, bądź spotkań informacyjnych poświęconych autozapisowi w PPK realizowanych bezpośrednio lub online.

Do  Państwa dyspozycji jest także infolinia PPK: 22 355 46 64 dostępna w dni robocze w godz. 9.00-17.00.

Wsparciem służą także dedykowani obsłudze PPK pracownicy:

Mirosław Tarczoń, tel.697 900 967 email: miroslaw.tarczon@skarbiec.com.pl

Krzysztof Głombik, tel.665 940 096, email: krzysztof.glombik@skarbiec.com.pl

Jesteśmy po to, by Państwu pomóc!

Powiązane aktualności
14.06.2023, 08:41
Serdecznie zapraszamy do nagrania wideo ze spotkania pt. „Raportowanie do ZUS i podatki”. https://www.youtube.com/embed/V63Sfw58Jg8 Wydarzenie to z…
01.06.2023, 11:03
Serdecznie zapraszamy do nagrania wideo ze spotkania pt. „PPK w nowo powstałym podmiocie”. https://www.youtube.com/watch?v=YuKteb0-G18 Wydarzenie to z…
29.05.2023, 14:12
Pod adresem https://konkurs.mojeppk.pl/ wystartowała Akademia Korzyści dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Oszczędzaj w PPK, pogłębiaj wiedzę…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij