Skarbiec TFI najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych roku 2020

25.03.2021

W tegorocznej edycji nagród Byki i Niedźwiedzie, przyznawanych przez redakcję Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zwyciężyło w kategorii TFI Roku. Ponadto dwa złote portfele trafiły do zarządzających Skarbiec TFI odpowiadających za fundusze: Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec Spółek Wzrostowych.

– W minionym 2020 r. szereg funduszy Skarbiec TFI osiągało wyniki plasujące je bądź to na czele, bądź w czołówce swoich grup porównawczych. Efekty inwestycyjne wypracowywane w tak trudnym okresie, w czasie perturbacji gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa, są potwierdzeniem wysokiej jakości pracy zespołu zarządzania aktywami Towarzystwa. Należy podkreślić, że jest on wspierany przez najwyższej klasy specjalistów. Podziękowania należą się wszystkim pracownikom – pozycję naszej firmy w równie znaczącym stopniu budują także eksperci z tzw. obszaru back office, w tym sprzedaży i ryzyka – podkreśla Anna Milewska, Prezes Zarządu Skarbiec TFI.

Redakcja „Parkietu” nagrodziła nie tylko samo Towarzystwo, ale uhonorowała także zarządzających funduszami Skarbiec TFI. Złote Portfele otrzymali: Michał Stalmach (Skarbiec Małych i Średnich Spółek) w kategorii Najlepszy Fundusz Akcji Polskich oraz Paulina Brandstätter, Michał Cichosz, Tomasz Piotrowski i Bartosz Szymański (Skarbiec Spółek Wzrostowych) w kategorii Najlepszy Fundusz Akcji Zagranicznych. Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec Spółek Wzrostowych wchodzą w skład parasola Skarbiec FIO.

Byki i Niedźwiedzie, które trafiają do najważniejszych postaci i instytucji rynku kapitałowego oraz najlepszych spółek z warszawskiej giełdy, zostały przyznane przez redakcję „Parkietu” już po raz 27. Najlepsi zarządzający funduszami rywalizowali natomiast w 16. edycji Złotych Portfeli.

Powiązane aktualności
06.07.2023, 08:30
Skarbiec Spółek Wzrostowych wśród 10 krajowych funduszy inwestycyjnych z najwyższą stopą zwrotu w I połowie 2023 r.…
30.06.2023, 09:07
Skarbiec Małych i Średnich Spółek (Skarbiec MiŚ) ma już 16 lat. Kategorię A uruchomiliśmy w czerwcu 2007…
07.06.2023, 09:10
Skarbiec Spółek Wzrostowych oraz Skarbiec Top Funduszy Akcji to najlepsze fundusze otwarte w zestawieniu dziennika Parkiet „Stopy…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij