Skarbiec TFI jest jednym z uczestników XVIII debaty z cyklu “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia”

22.09.2022

Skarbiec TFI jest jednym z uczestników dwudziestej ósmej debata z cyklu “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia” organizowanej przez Biznes PAP.

Naszym reprezentantem będzie Radosław Cholewiński – CIO i członek zarządu Skarbiec TFI.

„Głównym tematem na rynkach jest obecnie kryzys energetyczny, zwłaszcza w Europie. Uczestnicy debaty zastanowią się, jakie mogą być konsekwencje rosnących cen surowców dla gospodarki i rynków finansowych, a także jakie będą długofalowe konsekwencje agresji Rosji na Ukrainę i wprowadzanych sankcji.

Uwaga inwestorów cały czas jest skierowana na rysujące się na horyzoncie spowolnienie gospodarcze, coraz to kolejne dane makro potwierdzają obawy o pojawienie się stagflacji lub recesji. Gospodarki na świecie, co prawda, wyszły obronną ręką z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, która wybuchła na początku 2020 roku, ale zaburzenia w łańcuchach dostaw, rosnące ceny surowców, braki pracowników na rynku pracy zaczynają negatywnie wpłynąć na koniunkturę.

Jednym z tematów debaty będzie więc ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego. Od dłuższego czasu globalna gospodarka zmaga się z najwyższą od dziesiątek lat inflacją, co zmusiło w marcu amerykańską Rezerwę Federalną i Europejski Bank Centralny do podwyżek stóp procentowych. W Polsce Rada Polityki Pieniężnej już 11 razy od października 2021 roku podwyższała stopy procentowe…”

Więcej informacji na biznes.pap.pl

Powiązane aktualności
27.09.2022, 09:18
Już jutro o godzinie 12:00, serdecznie zapraszamy do obejrzenia debaty PAP Biznes „Strategie rynkowe TFI 2022 -…
19.07.2022, 09:19
Zapraszamy do obejrzenia Debaty ISBnews „Inflacja, zagrożenie recesją, perspektywy polskich obligacji” z udziałem ekspertów. „– Do inflacji…
15.06.2022, 08:00
Nasz CIO Radosław Cholewiński będzie uczestnikiem dwudziestej siódmej Debata PAP Biznes z cyklu "Strategie rynkowe TFI -…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij