Skarbiec Spółek Wzrostowych z wynikiem +31,13% wśród „Tegorocznych elit rynku funduszy inwestycyjnych”

07.06.2023

Skarbiec Spółek Wzrostowych z wynikiem +31,13% wśród „Tegorocznych elit rynku funduszy inwestycyjnych” – dziennik Parkiet.

„Klienci TFI mają sporo powodów do zadowolenia po pierwszych pięciu miesiącach tego roku. Rzadko który fundusz notuje straty w tym okresie, a część ma już imponujące zyski.

Szerokie grono funduszy liczy już dwucyfrowe stopy zwrotu od początku roku. Co ciekawe, do tej grupy dobijają się także pierwsze fundusze dłużne.

Zarówno krajowy rynek akcji, jak i obligacji dają w tym roku sporo powodów do zadowolenia inwestorom. Obawy przed recesją nie zdusiły notowań spółek, z kolei szanse okiełznania inflacji wspierają obligacje skarbowe. W samym maju rewelacyjnie zachowywały się fundusze akcji spółek wzrostowych. W krótkim terminie zakupy były napędzane wzrostem zainteresowania sztuczną inteligencją, ale zarządzający przypominają też o znacznie lepszym od oczekiwań sezonie wyników po I kwartale oraz śmiałych oczekiwaniach firm w kolejnych okresach…”

Cały artykuł dostępny jest na parkiet.com

Powiązane aktualności
13.07.2023, 08:09
Zapraszamy do dziennika Parkiet do zestawienia „Sygnał z rynku obligacji, oddalające się ożywienie… 12 wykresów na lipiec”…
06.07.2023, 08:30
Skarbiec Spółek Wzrostowych wśród 10 krajowych funduszy inwestycyjnych z najwyższą stopą zwrotu w I połowie 2023 r.…
14.06.2023, 10:56
Już dziś o godzinie 12:00 serdecznie zapraszamy do rozmowy z Michałem Cichoszem zarządzającym na łamach „Prosto z…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij