Skarbiec Rynków Surowcowych zdobywcą Złotego Portfela za 2021 rok

18.03.2022

W najnowszej edycji Złotych Portfeli przygotowywanej przez redakcję Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, w kategorii funduszy surowcowych za 2021 r. zwyciężył Skarbiec Rynków Surowcowych. Złote Portfele przyznawane są przede wszystkim za stopy zwrotu wypracowywane przez fundusze inwestycyjne w konkretnym roku kalendarzowym.

Skarbiec Rynków Surowcowych zdobył Złoty Portfel za 2021 r. w kategorii „najlepszy fundusz surowców”. To już kolejny fundusz należący do Skarbiec TFI, który w ostatnich latach otrzymuje prestiżową nagrodę Gazety „Parkiet”. Skarbiec Rynków Surowcowych zarządzany jest obecnie przez Grzegorza Zatryba, dyrektora departamentu zarządzania funduszami rynków kapitałowych Skarbiec TFI oraz Adama Czornieja, zarządzającego funduszami.

– Złoty Portfel zdobyty przez Skarbiec Rynków Surowcowych potwierdza skuteczność decyzji inwestycyjnych podejmowanych przez nasz zespół zarządzających. Jest to także kolejne z rzędu wyróżnienie za wyniki osiągnięte za dany rok kalendarzowy dla funduszu Skarbiec TFI. Cyklicznie otrzymujemy nagrody i wyróżnienia za zarządzanie funduszami i w sumie otrzymaliśmy ich już 47 – mówi Piotr Szulec, Prezes Zarządu Skarbiec TFI i Skarbiec Holding. – Skarbiec Rynków Surowcowych jest funduszem, które nie tylko sprawdził się w 2021 roku ale również dobrze radzi sobie w obecnych uwarunkowaniach rynkowych – dodaje Prezes.

Skarbiec Rynków Surowcowych prowadzi strategię inwestowania w rynek surowców za pomocą ETF-ów (Exchange-traded funds) – funduszy, które inwestują w sposób pasywny, podążając za wynikami szerokich indeksów rynków surowcowych. W miarę potrzeb, portfel może być uzupełniany akcjami, w szczególności spółek wydobywających lub przetwarzających surowce. Pozycje walutowe są co do zasady zabezpieczane przed ryzykiem kursowym.

Powiązane aktualności
28.10.2022, 08:54
Zapraszamy do dziennika Parkiet do rozmowy pt. „Skarbiec chce rosnąć, ale za własne środki” z naszym prezesem…
17.08.2022, 08:34
Zapraszamy do Puls Biznesu do rozmowy z Adamem Czorniejem zarządzającego Skarbiec Rynków Surowcowych. „Mimo że popyt miejscami…
29.07.2022, 12:00
Zapraszamy do inwestycje.pl do rozmowy naszego zarządzającego Adamem Czorniejem z ISBnews. „Od początku surowcowej hossy, czyli od…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij