Skarbiec Rynków Surowcowych zdobywcą Złotego Portfela za 2021 rok

18.03.2022

W najnowszej edycji Złotych Portfeli przygotowywanej przez redakcję Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”, w kategorii funduszy surowcowych za 2021 r. zwyciężył Skarbiec Rynków Surowcowych. Złote Portfele przyznawane są przede wszystkim za stopy zwrotu wypracowywane przez fundusze inwestycyjne w konkretnym roku kalendarzowym.

Skarbiec Rynków Surowcowych zdobył Złoty Portfel za 2021 r. w kategorii „najlepszy fundusz surowców”. To już kolejny fundusz należący do Skarbiec TFI, który w ostatnich latach otrzymuje prestiżową nagrodę Gazety „Parkiet”. Skarbiec Rynków Surowcowych zarządzany jest obecnie przez Grzegorza Zatryba, dyrektora departamentu zarządzania funduszami rynków kapitałowych Skarbiec TFI oraz Adama Czornieja, zarządzającego funduszami.

– Złoty Portfel zdobyty przez Skarbiec Rynków Surowcowych potwierdza skuteczność decyzji inwestycyjnych podejmowanych przez nasz zespół zarządzających. Jest to także kolejne z rzędu wyróżnienie za wyniki osiągnięte za dany rok kalendarzowy dla funduszu Skarbiec TFI. Cyklicznie otrzymujemy nagrody i wyróżnienia za zarządzanie funduszami i w sumie otrzymaliśmy ich już 47 – mówi Piotr Szulec, Prezes Zarządu Skarbiec TFI i Skarbiec Holding. – Skarbiec Rynków Surowcowych jest funduszem, które nie tylko sprawdził się w 2021 roku ale również dobrze radzi sobie w obecnych uwarunkowaniach rynkowych – dodaje Prezes.

Skarbiec Rynków Surowcowych prowadzi strategię inwestowania w rynek surowców za pomocą ETF-ów (Exchange-traded funds) – funduszy, które inwestują w sposób pasywny, podążając za wynikami szerokich indeksów rynków surowcowych. W miarę potrzeb, portfel może być uzupełniany akcjami, w szczególności spółek wydobywających lub przetwarzających surowce. Pozycje walutowe są co do zasady zabezpieczane przed ryzykiem kursowym.

Powiązane aktualności
13.07.2023, 08:09
Zapraszamy do dziennika Parkiet do zestawienia „Sygnał z rynku obligacji, oddalające się ożywienie… 12 wykresów na lipiec”…
14.06.2023, 10:56
Już dziś o godzinie 12:00 serdecznie zapraszamy do rozmowy z Michałem Cichoszem zarządzającym na łamach „Prosto z…
09.06.2023, 08:42
Zapraszamy do dziennika Parkiet do zestawienia „Hossa „misiów”, lepsze warunki handlu. 14 kluczowych wykresów” i wykresu pt.…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij