Skarbiec Konserwatywny najlepszym funduszem w grupie dłużnych skarbowych w maju 2022 roku – dziennik Parkiet

08.06.2022

Skarbiec Konserwatywny najlepszym funduszem w grupie dłużnych skarbowych w maju 2022 roku – dziennik Parkiet.

Zapraszamy do komentarza Mateusza Rody zarządzającego Skarbiec Konserwatywny.

“Konserwatywny (1,32 proc. w maju) inwestuje w szczególności w polskie obligacje skarbowe oraz gwarantowane przez Skarb Państwa. Większa część portfela składa się z obligacji o zmiennej stopie procentowej i jest wzbogacona papierami stałokuponowymi w skali zależnej od ich atrakcyjności i warunków rynkowych.

Maj był potwierdzeniem dotychczasowych tendencji w gospodarce realnej. Rosnąca inflacja i ponownie solidne dane z rynku pracy oraz sprzedaży detalicznej za kwiecień przemawiają za dalszymi podwyżkami stóp procentowych. Rynek wycenia docelowy poziom stopy referencyjnej na 7,5 proc. Obligacje zmiennokuponowe po trzech miesiącach przeceny wróciły do łask inwestorów, a te o średnim i dłuższym terminie zapadalności zdrożały o blisko 1 proc., stanowiąc główne źródło wyniku subfunduszu w maju.

W środę zobaczymy, jak na ostatnie dane zareaguje RPP. Zakładając w najbliższych miesiącach kontynuację podwyżek zgodnie z oczekiwaniami rynku, widzę potencjał do zwyżek rentowności obligacji krótkoterminowych”.

Cały artykuł dostępny jest na parkiet.com

Powiązane aktualności
14.11.2022, 08:26
Serdecznie zapraszamy do dziennika Parkiet do nagrania z programu pt. „Miesiąc na rynkach - gospodarka, giełda, fundusze„…
09.11.2022, 09:00
Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec Value najlepsze w swoich grupach w zestawieniu dziennika Parkiet „Fundusze…
13.10.2022, 08:48
Zapraszamy do dziennika Parkiet do rozmowy z Radosławem Cholewińskim naszym CIO w ramach „Prosto z parkietu”. „Od…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij