Relacja z debaty Starfunds oraz opinia Bartosza Szymańskiego w bankier.pl

05.07.2023

Zapraszamy do bankier.pl do komentarz naszego zarządzającego Bartosza Szymańskiego.

„Bartosz Szymański, zarządzający Skarbiec TFI, przypomniał, że 2022 rok minął pod znakiem paniki płynącej z rosnącej inflacji, która groziła ryzykiem recesji po mocnym cyklu podwyżek stóp proc. Druga połowa zeszłego roku upłynęła pod znakiem dyskusji o tej recesji, co spowodowało ostrą przecenę aktywów.

„Okazało się jednak, że fundamenty spółek wcale źle nie zareagowały na to, co dzieje się w strefie makro. Wyniki firm w większości segmentów nie pokazują, że mamy do czynienia z pogorszeniem w gospodarce. To, co się dzieje teraz na rynkach, jest próbą nadrobienia zbyt dużej przeceny z 2022 roku” – powiedział Szymański podczas debaty zarządzających TFI zorganizowanej przez Starfunds.

„Na początku roku niewiele banków inwestycyjnych zagranicznych przewidziało to, co się wydarzyło do tej pory w tym roku, cały rynek był pozycjonowany bardzo negatywnie co wszystkich klas aktywów” – dodał.

Zarządzający TFI wskazuje, mamy obecnie do czynienia z najbardziej wyczekiwaną recesją w historii. Tymczasem dane z amerykańskiej gospodarki pokazują, że jest jeszcze do niej daleka droga.

Bartosz Szymański, zarządzający Skarbiec TFI, uważa, że kluczowa jest analiza fundamentalna – trzeba spojrzeć na podstawy biznesu, jakość zarządu, dobre produkty, które wpisują się w jakiś trend, co daje im potencjał wzrostu większy niż PKB.

„Problem z naszą giełdą jest taki że tego typu spółek jest niezbyt wiele. Wolą pozostać na rynku prywatnym, a dla inwestorów zagranicznych z racji masy aktywów, którymi dysponują, możliwości inwestycyjne są dosyć mocno ograniczone. Na Polsce jednak da się zarobić” – powiedział Szymański…”

Cały artykuł dostępny jest na bankier.pl

Powiązane aktualności
30.06.2023, 15:51
Nasz zarządzający, Bartosz Szymański, będzie jednym z uczestników Panelu online pt. „AI, Tokio czy Warszawa? Gdzie szukać…
26.06.2023, 09:26
Zapraszamy do PAP Biznes do opinii naszego CIO i członka zarządu Radosława Cholewińskiego. "Rok 2023 pokazał, jak…
19.06.2023, 08:40
Nasz CIO i członek zarządu Radosław Cholewiński będzie uczestnikiem trzydziestej pierwszej Debaty PAP Biznes z cyklu "Strategie…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij