Radosław Cholewiński uczestnikiem Debata PAP Biznes z cyklu “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia”.

15.06.2022

Nasz CIO Radosław Cholewiński będzie uczestnikiem dwudziestej siódmej Debata PAP Biznes z cyklu “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia”. Debata odbędzie się w poniedziałek, 20 czerwca, w godzinach 10.00-11.30.

„…Głównym tematem na rynkach jest obecnie rysujące się na horyzoncie spowolnienie gospodarcze, coraz częściej pojawiają się obawy o stagflację lub recesję. Gospodarki na świecie, co prawda, wyszły obronną ręką z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, która wybuchła na początku 2020 roku, ale zaburzenia w łańcuchach dostaw, rosnące ceny surowców, braki pracowników na rynku pracy zaczynają negatywnie wpłynąć na koniunkturę.

Jednym z tematów debaty będzie więc ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego. Od dłuższego czasu globalna gospodarka zmaga się z najwyższą od dziesiątek lat inflacją, co zmusiło w marcu amerykańską Rezerwę Federalną do pierwszej od 2018 roku podwyżki stóp procentowych, gotowość do pierwszej podwyżki stóp zgłasza Europejski Bank Centralny. W Polsce Rada Polityki Pieniężnej już dziewięciokrotnie od października 2021 roku podwyższała stopy procentowe.

W dalszym ciągu uwagę inwestorów przyciąga agresja Rosji na Ukrainę, chociaż powoli zaczynają się oni już do niej przyzwyczajać. Rynki finansowe i towarowe zareagowały na wybuch wojny bardzo nerwowo, obawiając się jej wpływu na globalną gospodarkę, zwłaszcza po wprowadzeniu sankcji na Rosję. Uczestnicy debaty zastanowią się, jakie mogą być długofalowe konsekwencje wojny i sankcji…”

Zapraszamy do oglądania debaty na biznes.pap.pl

Powiązane aktualności
20.05.2022, 09:47
Nasz członek zarządu i CIO Radosław Cholewiński będzie jednym z ekspertów podczas panelu pt. „Inflacja i ubezpieczenia”…
05.05.2022, 08:39
„Większość członków RPP jest gotowa dalej podnosić stopy procentowe. Kolejna podwyżka stopy referencyjnej do 5,25 lub 5,5…
04.05.2022, 13:39
Zapraszamy do Parkiet TV do rozmowy z naszym CIO Radosławem Cholewińskim w ramach #PROSTOzPARKIETU https://www.youtube.com/embed/hec9NomoYtk
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij