Radosław Cholewiński obejmuje nadzór nad obszarem inwestycyjnym w Skarbiec TFI

29.04.2022

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powierzenie Radosławowi Cholewińskiemu, funkcji członka zarządu nadzorującego podejmowanie decyzji inwestycyjnych dotyczących portfeli inwestycyjnych funduszy zarządzanych przez towarzystwo lub portfeli, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, zarządzanych przez Towarzystwo.

W Skarbiec TFI elastycznie dopasowujemy się do nowych realiów makroekonomicznych, stawiamy na najwyższej jakości działania zarządcze. Wyzwania rynkowe, przed którymi stoi cały sektor funduszy inwestycyjnych, wymagają nowego spojrzenia na strategie inwestycyjne, działania zespołów zarządzających. Jestem przekonany, że wsparcie Radosława Cholewińskiego, w tych kluczowych dla Skarbiec TFI obszarach, będzie miało znaczący wkład w budowę silnej pozycji rynkowej Towarzystwa. Zgoda KNF potwierdza posiadane przez Radosława Cholewińskiego ponadprzeciętne kompetencje w obszarze inwestycyjnym– podkreśla Piotr Szulec, Prezes Zarządu Skarbiec TFI i Skarbiec Holding.

W strategii Skarbiec TFI mocno stawiamy na zwiększenie skali działalności Towarzystwa. Ma to odzwierciedlenie w różnych obszarach: zasobów ludzkich, produktowych i kapitałowych. Intensywnie pracujemy nad wdrożeniem nowych rozwiązań inwestycyjnych na miarę nowych czasów. Rozważamy m.in. utworzenie funduszu instrumentów dłużnych krótkoterminowych. Jesteśmy także otwarci na procesy konsolidacji rynku, w których gotowi jesteśmy wziąć czynny udział – dodaje Prezes.  

Radosław Cholewiński od 15 lat jest związany z rynkiem finansowym. Od ponad 11 lat zarządza portfelami inwestycyjnymi. Od 2013 r. był związany z Pekao TFI (dawniej Pioneer Pekao TFI), gdzie pełnił funkcję zarządzającego funduszami, a następnie wicedyrektora zespołu zarządzania portfelami dłużnymi. Współzarządzane przez niego fundusze były ośmiokrotnie wyróżnione w rankingu Alfa przygotowywanym przez specjalistyczny serwis Analizy Online.

Radosław Cholewiński jest doktorem nauk ekonomicznych. Ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Studiował również na Vienna University of Economics and Business Administration. Ukończył liczne szkolenia z obszaru data science.

Radosław Cholewiński do Zarządu Skarbiec TFI  dołączył 17 marca 2022 r.

Powiązane aktualności
26.06.2023, 09:26
Zapraszamy do PAP Biznes do opinii naszego CIO i członka zarządu Radosława Cholewińskiego. "Rok 2023 pokazał, jak…
21.06.2023, 08:30
Zapraszamy do PAP Media Room do wypowiedzi naszego CIO i członka zarządu Radosława Cholewińskiego. „Jesteśmy pod koniec…
19.06.2023, 08:40
Nasz CIO i członek zarządu Radosław Cholewiński będzie uczestnikiem trzydziestej pierwszej Debaty PAP Biznes z cyklu "Strategie…
Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij