Radosław Cholewiński jednym z uczestników debaty PAP Biznes “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia”.

18.09.2023

Nasz CIO i członek zarządu Radosław Cholewiński jednym z uczestników debaty PAP Biznes “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia”.

„To trzydziesta druga debata z cyklu “Strategie rynkowe TFI – perspektywy, wyzwania, zagrożenia”. Wezmą w niej udział przedstawiciele: Skarbiec TFI, Eques Investment TFI, PKO TFI, Pekao TFI i TFI PZU.

Prognozy dla światowej gospodarki i rynków finansowych, czynniki ryzyka na drugą połowę 2023 roku, a także perspektywy dla inflacji i polityka banków centralnych – to zagadnienia debaty PAP Biznes z udziałem zarządzających TFI, która odbędzie się 25 września w godz. 10.00-11.30.

Zarządzający funduszami inwestycyjnymi tradycyjnie przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie. Opowiedzą o tym, jakie wydarzenia geopolityczne warto zwracać uwagę w najbliższym czasie.

Debata odbędzie się kilka dni po wrześniowym posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Uczestnicy przeanalizują politykę monetarną banków centralnych i zastanowią się, czy cykl podwyżek stóp proc. na świecie dobiega końca.

W tym kontekście omówią też niedawną decyzję Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp proc. w Polsce o 75 pb. Jak wpłynie to na atrakcyjność polskich aktywów, w tym giełdy i złotego…”

Więcej informacji o debacie na stronie https://biznes.pap.pl/

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij