Prezes Piotr Szulec na temat przedwyborczych zapowiedzi likwidacji podatku od dochodów kapitałowych w dzienniku Rzeczpospolita

13.09.2023

Zapraszamy do dziennika Rzeczpospolita, w której to m.in. nasz Prezes Piotr Szulec mówi na temat przedwyborczych zapowiedzi likwidacji podatku od dochodów kapitałowych.

„- Każdemu pomysłowi, który pozwala przeciętnemu Kowalskiemu budować kapitał pokoleniowy, należy tylko przyklasnąć. Kompensacja zysków i strat na różnych produktach inwestycyjnych, zmniejszenie czy też likwidacja podatku Belki to właśnie takie pomysły – mówi Piotr Szulec, prezes zarządu Skarbiec TFI.

Zauważa, że wiele będzie zależało jednak od tego, czy i w jaki sposób te pomysły zostaną wdrożone w życie. – Biorąc pod uwagę poziom wyedukowania finansowego Polaków czy też kwestię ograniczonego zaufania, wynikającą m.in. z zawirowań w systemie emerytalnym w ostatnich latach, należy mocno podkreślić, że wszelkie zachęty podatkowe na produktach oszczędnościowych czy emerytalnych są i będą ważnym elementem przywracającym to zaufanie i zachęcającym do podjęcia wysiłku w celu zabezpieczenia finansowego swojej przyszłości i realizacji założonych celów – mówi prezes Szulec…”

Cały artykuł dostępny jest na www.rp.pl

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij