Niższe pierwsze wpłaty na IKE i IKZE w Skarbiec TFI

16.10.2023

Do końca 2023 r. minimalne pierwsze wpłaty na IKE Skarbiec Emerytura oraz IKZE Skarbiec Emerytura zostały obniżone do wysokości 200 złotych. Dotychczas limit ten wynosił 500 zł.

– Do końca 2023 roku pozostały już niecałe trzy miesiące. To dobry czas na to, by poszukać jeszcze oszczędności podatkowych, a takie dają nam m.in. IKE i IKZE. Jednak nie tylko same korzyści fiskalne się liczą. Najważniejsza jest decyzja o systematycznym oszczędzaniu na emeryturę. Warto podjąć ją jak najwcześniej – mówi Przemysław Jaworski, dyrektor Zespołu Produktów Emerytalnych w Skarbiec TFI.

– Aby ułatwić naszym Klientom zaangażowanie się w długoterminowe produkty inwestycyjne, jakimi niewątpliwie są IKE oraz IKZE, zdecydowaliśmy o obniżeniu limitu pierwszej wpłaty do obu tych produktów. Do końca tego roku, żeby zacząć inwestować w IKE Skarbiec Emerytura oraz IKZE Skarbiec Emerytura wystarczy wpłacić 200 zł – dodaje Jaworski.

Minimalne kolejne wpłaty na IKE oraz IKZE Skarbiec TFI wynoszą 100 zł.

Zarówno IKE jak i IKZE Skarbiec TFI dostępne są dla wszystkich klientów całkowicie online w serwisie STI24 Skarbiec TFI

W 2023 r. pełny limit wpłat na IKE wynosi 20805 zł, a na IKZE 8 322 zł (w przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej – np. jako osoba samozatrudniona – można wykorzystać zwiększony limit wpłat aż do 12 483 zł). Środki zgromadzone zarówno w IKE jak i IKZE to własność prywatna, podlegająca dziedziczeniu.

Więcej informacji:

IKE Skarbiec Emerytura

IKZE Skarbiec Emerytura

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij