🥇 Skarbiec Spółek Wzrostowych z wynikiem +12,7% oraz 🥇 Skarbiec Małych i Średnich Spółek z wynikiem +9,2% były najlepszymi funduszami w lutym w swoich grupach porównawczych – dziennik Parkiet

06.03.2024

🥇 Skarbiec Spółek Wzrostowych z wynikiem +12,7% oraz 🥇 Skarbiec Małych i Średnich Spółek z wynikiem +9,2% były najlepszymi funduszami w lutym w swoich grupach porównawczych.

Zapraszamy do dziennika Parkiet do artykułu pt. „Lutowy wzrost polskich akcji wyniósł je z powrotem na czoło tabeli” i zestawienia „Fundusze inwestycyjne otwarte, stopy zwrotu w lutym (proc.)”

Skarbiec Spółek Wzrostowych z wynikiem +12,7% był najlepszy w grupie akcji globalnych rynków rozwiniętych.

Skarbiec Małych i Średnich Spółek z wynikiem +9,2% był najlepszy w grupie akcji polskich małych i średnich spółek.

Polecamy komentarza pt. „Jesteśmy na początku rewolucji AI” autorstwa Michała Cichosza.

„W lutym obserwowaliśmy kontynuację trendów ze stycznia w segmencie spółek wzrostowych, a dominującym czynnikiem były nowo odkrywane karty z największych firm technologicznych wokół sztucznej inteligencji i skali planowanych inwestycji w narzędzia AI. Na przestrzeni miesiąca kolejne puzzle układanki przy publikacji raportów kwartalnych ze spółek wskazywały na to, że rewolucja AI jest nie tylko większa, ale też rozlewa się szerzej, niż do tej pory oczekiwali ciągle nieco sceptyczni inwestorzy. Bezsprzecznie najbardziej oczekiwanym wydarzeniem lutego były wyniki i prognozy z Nvidii. „Ojciec chrzestny” AI, czyli Jensen Huang, stanął na wysokości zadania i dostarczył argumentów na to, że widzimy dopiero zaledwie początki inwestycji w architekturę oraz aplikacje AI. Z najważniejszych informacji przekazanych przez prezesa Nvidii warto wskazać kontynuacje inwestycji w AI przez największe spółki „chmurowe”, silny popyt ze strony segmentu Enterprise oraz plany utworzenia własnych narodowych systemów AI przez wiele krajów.”

Cały artykuł dostępny jest na parkiet.com

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij