Artykuł pt. „Teraz hossa na rynku akcji ma się stać szersza” i komentarze Dariusza Świniarskiego

10.07.2024

Zapraszamy do dziennika Parkiet do artykułu pt. „Teraz hossa na rynku akcji ma się stać szersza” i komentarzy Dariusza Świniarskiego.

„Pozytywnym nastawieniem do akcji zarówno krajowych, jak i globalnych dzieli się także Dariusz Świniarski, zarządzający Skarbiec TFI. I on spodziewa się bardziej demokratycznych wzrostów.

– Europejskie rynki akcji wspiera bieżąca faza cyklu koniunkturalnego gospodarek starego kontynentu oraz zmiana nastawienia EBC i perspektywa dalszych obniżek stóp procentowych w strefie euro. Wyceny amerykańskich spółek rosną, dyskontując scenariusz miękkiego lądowania – tłumaczy ekspert Skarbiec TFI. Jak mówi, drugim czynnikiem wspierającym akcje jest rozwój sztucznej inteligencji.”

– Obecnie największy wpływ wywiera ona na największe spółki technologiczne, natomiast coraz więcej małych firm będzie dołączało do tego trendu, co pozwoli zwiększyć szerokość rynku – twierdzi. Świniarski podziela też opinię o wciąż atrakcyjnie wycenianych polskich spółkach, pomimo trwającej od października 2022 r. hossy.”

Cały artykuł dostępny jest na parkiet.com

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij