zarząd skarbiec tfiAnna Milewska

Prezes Zarządu

Ekonomistka, absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i podyplomowych studiów Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.
Posiada ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuje się we wdrażaniu projektów i zarządzaniu zmianą w przedsiębiorstwach oraz prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych firm.
Szlify zawodowe w sektorze finansowym zdobywała w bankowości, z którą związała się na wiele lat. Pracowała m.in. na kierowniczych stanowiskach w Banku Współpracy Europejskiej S.A. odpowiadając za obszar ryzyka kredytowego i sprzedaży.
Jako członek Rady Nadzorczej, a następnie Wiceprezes Banku Ochrony Środowiska S.A. nadzorowała rozwój obszaru detalicznego i korporacyjnego Banku i prowadziła restrukturyzację portfela kredytowego BOŚ.
W trakcie wieloletniej kariery zawodowej pracowała także w zarządzie TVP S.A. nadzorując przychody spółki, marketing i biuro handlu.
Jest aktywnym uczestnikiem polskiego życia gospodarczego. Jako współwłaściciel jednej z kancelarii gospodarczych skutecznie wspiera przedsiębiorców poszukujących efektywnego finansowania bieżącej działalności biznesowej.Krzysztof Stupnicki

Członek Zarządu, CIO

Krzysztof Stupnicki jest w Skarbiec TFI SA odpowiedzialny za Pion Zarządzania. Jest absolwentem wydziału Finanse i Statystyka w Szkole Głównej Handlowej. Studiował wcześniej ekonomię na Cornell University w USA. Pracuje na polskim rynku kapitałowym od początku jego istnienia. Przygotował m. in. ofertę publiczną jednej ze spółek „pierwszej piątki” prywatyzowanej metodą oferty publicznej w 1991r. W 1994r. założył drugie zagraniczne biuro maklerskie - Credit Suisse First Boston Polska SA. W latach 1996-2002 prezes zarządu ING Investment Management Polska SA., stworzył pierwszą specjalistyczną spółkę zarządzającą aktywami m. in TUnŻ Nationale Nederlanden SA  i funduszami inwestycyjnymi ING. W latach 2002-2014 w grupie AIG/Amplico (obecnie Metlife) nadzorował inwestycje podmiotów grupy, ostatnio jako dyrektor ds. inwestycji w rejonie Europy Centralnej.  Prezes Amplico TFI S.A.  w latach 2003-2014. W latach 2015-16 członek zarządu i prezes BEST TFI S.A., odpowiedzialny m. in. inwestycje i finansowanie w formie emisji obligacji korporacyjnych. W latach 2017-18 prezes MCI Management Sp z o.o. i wiceprezes MCI Capital SA, odpowiedzialny m. in. za emisje obligacji korporacyjnych. Obecnie członek Rady Nadzorczej BondSpot S.A. Wcześniej członek wielu rad nadzorczych, m.in. Wedel SA, ING TFI SA, ING PTE SA, AIG PTE SA, AIG Bank Polska SA. Ukończył liczne szkolenia menadżerskie w tym General Management Program na CEDEP/INSEAD w Fontainebleau, France.


Jacek Janiuk

Członek Zarządu

Jacek Janiuk jest absolwentem Akademii  Ekonomicznej  w  Katowicach,  gdzie  uzyskał  tytuł Magistra  (Finanse i Inwestycje) oraz absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach z tytułem Inżyniera (Matematyka). Ukończył także studium podyplomowe negocjacji i mediacji na  Uniwersytecie  SWPS  w Warszawie. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz tytuł CIIA. 19-letnie doświadczenie zdobywał zarówno w  Polsce i za granicą w firmach zarządzających aktywami (Invesco, AIG, KBL European Private Bankers, Citi). Przeszedł wszystkie szczeble kariery inwestycyjnej od analityka, przez zarządzającego funduszami, dyrektora departamentu inwestycyjnego, kończąc na dyrektorze departamentu bankowości prywatnej.  Przed dołączeniem do zespołu Skarbiec TFI pełnił funkcję dyrektora ds. produktów inwestycyjnych Private Banking w Alior Banku. Wcześniej, przez ponad 5 lat w Banku Citi Handlowy odpowiadał m.in. za zarządzanie Departamentem Bankowości Prywatnej oraz jako Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego za zbudowanie i wdrożenie procesu usługi doradztwa inwestycyjnego, której Euromoney przyznał pierwsze miejsce  w Polsce  w  kategorii „najlepsze analizy i doradztwo inwestycyjne. 2009-2011 Dyrektor Departamentu Zarzadzania Aktywami w KBL European Private Bankers. 2007-2008 Zarządzający Funduszami Inwestycyjnymi w AIG TFI. 2003-2007 Kierownik Biura Transakcji i Analiz w Budimex (Grupa Ferrovial). 1999-2002 Zarządzający Funduszami oraz Dyrektor Inwestycyjny w Invesco TFI. Od września 2017 roku w Skarbiec TFI SA na stanowisku członka zarządu. Od września 2017 roku w Skarbiec TFI SA na stanowisku członka zarządu.


Krzysztof Czerkas
Członek Zarządu

Krzysztof Czerkas jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł Magistra, a następnie Doktora Nauk Ekonomicznych. Ukończył także studia podyplomowe w Copenhagen Business School. Przed dołączeniem do zespołu Skarbca przez 20 lat Krzysztof Czerkas był pracownikiem sektora bankowego a przez 3,5 roku (2009-2012) był członkiem zarządu Banku mHipoteczny S.A (BRE Bank Hipoteczny /Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny S.A.), gdzie nadzorował ocenę ryzyka a wcześniej akwizycję finansowanych przez Bank 600 projektów w obszarze deweloperki mieszkaniowej oraz projektów komercyjnych (m.in. biura, galerie handlowe, zespoły lokali użytkowych). W latach 2008-2012 pełnił także nadzór nad portfelem kredytów na nieruchomości komercyjne w wysokości 4 mld zł. Ponadto, jako prezes zarządu Upper Finance Restructuring Sp. z o.o. (firmy zajmującej się doradztwem w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz doradztwem w finasowaniu korporacji i projektów inwestycyjnych) współpracował z deweloperami i inwestorami zaangażowanymi w projekty mieszkaniowe. Prowadził też działalność doradczą w zakresie zakupów i sprzedaży nieruchomości komercyjnych a także w zakresie restrukturyzacji podmiotów gospodarczych. Jest licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym.


Andrzej Sołdek
Członek Zarządu

Andrzej Sołdek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 1996 roku uzyskał tytuł magistra na kierunku handel zagraniczny. W 2000 roku uczestniczył w Studium Zarządzania Strategicznego na International Institute for Management Development w Szwajcarii.Posiada licencje: maklera (1992 r.), doradcy inwestycyjnego (1994 r.) oraz CFA (2004 r.).Od początku kariery związany z podmiotami z sektora finansowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Grupie ING, gdzie w latach 1992-1995 był zatrudniony na stanowisku maklera DM Banku Śląskiego SA oraz w okresie od 1996 do 1998 pełnił funkcję Członka Zarządu CIO w ING BSK AM SA. Od 1998 roku związany z Zurich PTE SA gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze (CEO, CFO, CIO) oraz odpowiadał za m.in. za finanse, księgowość, kontroling, departament inwestycji, aktywne poszukiwanie możliwości zwiększenia udziałów w rynku.Od 2003 roku związany z PTE PZU SA, gdzie zajmował stanowisko Zastępcy CEO i CIO (2003-2008), następnie od 2008 do 2016 roku zatrudniony na stanowisku CEO, pełniąc jednocześnie funkcję CIO (2014-2016). Odpowiadał m.in. za zarządzenie strategiczne PTE PZU SA, działalność inwestycyjną i rachunkowość funduszy (OFE, DFE) oraz PTE, obsługę prawną, compliance, audyt wewnętrzny, zarządzanie ryzykiem. W latach 2003-2005 zasiadał w radach nadzorczych  W. Kruk SA, Polfa Kutno SA, oraz  Elektrobudowa SA (2003-2004). Andrzej Sołdek jest członkiem rad nadzorczych spółek giełdowych Elektrobudowa SA, Ferro SA oraz Członkiem Stowarzyszenia i Komisji Rewizyjnej CFA Society Poland.


Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj