Money.pl - Aktywa zgromadzone w usłudze asset management na koniec stycznia 2020 r przekroczyły wartość 570 mln zł


 
Money.pl - Aktywa zgromadzone w usłudze asset management w 2019 r. podwoiły się i na koniec grudnia minionego roku ich wartość wyniosła ponad 500 mln zł. Natomiast na koniec stycznia 2020 r. pula ta przekroczyła wartość 570 mln zł, co w ujęciu procentowym oznacza wzrost w ciągu miesiąca o ponad 12%.
 
"Alternatywne formy inwestowania, takie jak asset management, zyskują coraz bardziej na popularności. Dynamika wzrostu wynika po pierwsze z niskiego oprocentowania lokat bankowych, po drugie klienci cenią sobie indywidualne podejście odnośnie lokowania nadwyżek finansowych. Takie możliwości daje właśnie usługa asset management. Jako Skarbiec TFI mamy duże doświadczenia na tym polu" - powiedziała Prezes Skarbiec TFI Anna Milewska.

Usługę asset management w Skarbiec TFI tworzą m.in. strategie indywidualne i siedem portfeli modelowych, z różnym udziałem funduszy akcyjnych, mieszanych i dłużnych, a inwestycje są możliwe zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

Strategie Skarbiec TFI wyróżniają się na tle strategii znajdujących się w grupach porównawczych. W okresie trzech lat rentowność Strategii Agresywnej wzrosła o niemal 19%. Natomiast w samym 2019 r. wynik Strategii Agresywnej Globalnej wzrósł o ponad 19%” - powiedziała Prezes Skarbiec TFI Anna Milewska.

Cały artykuł dostępny jest na stronie Money.pl
 

Zapraszamy do kontaktu:

email: asset@skarbiec.pl

tel. 22 521 31 55

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj