Skarbiec TFI nagrodzony za rozwój i promocję usług asset management


Skarbiec TFI podczas II edycji gali „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” organizowanej przez agencję informacyjną ISBnews został uhonorowany nagrodą za rozwój i promocję usług asset management. Towarzystwo zwyciężyło w kategorii „Najbardziej Wiarygodny Dostawca Usług i Rozwiązań dla Biznesu”. Podczas gali ISBnews, która odbyła się 6 lutego 2020 r. w Warszawie nagrody i wyróżnienia trafiły do kilkunastu firm i instytucji.

W drugiej edycji gali nagród i wyróżnień "Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce" agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów, hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierające rozwój polskiej gospodarki.

Patronat honorowy nad galą pełnili Ministerstwo Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundacja Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Przedstawiciele tych urzędów i fundacji oraz redakcji ISBnews zasiadali w kapitule, która wyłoniła zwycięzców poszczególnych kategorii.

Nagrodę za rozwój i promocję usług asset management w imieniu Skarbiec TFI odebrała Anna Milewska, Prezes Zarządu Towarzystwa.

- Skarbiec TFI od ponad 20 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości produkty finansowe, jest też jednym z najbardziej renomowanych towarzystw inwestycyjnych na polskim na rynku. Dziękuję całemu zespołowi Skarbiec TFI. Dzisiejsza nagroda jest dowodem uznania dla ich ciężkiej i zarazem efektywnej pracy, a także wysokiego profesjonalizmu – mówiła Prezes Milewska podczas gali ISBnews.

Usługę asset management w Skarbiec TFI tworzą m.in. strategie indywidualne i siedem portfeli modelowych, z różnym udziałem funduszy akcyjnych, mieszanych i dłużnych, a inwestycje są możliwe zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

- Alternatywne formy inwestowania nadwyżek finansowych wraz z utrzymywaniem się niskich stóp procentowych i rosnącą inflacją cieszą się rosnącym zainteresowaniem  wśród inwestorów. Przedsiębiorcy, klienci instytucjonalni, a nawet osoby prywatne coraz częściej rozważają dywersyfikację portfela swoich oszczędności w celu jak najbardziej efektywnego pomnażania zgromadzonego kapitału – podkreśla Anna Milewska.

W przypadku Skarbiec TFI przekłada się to na znaczny wzrost środków lokowanych w ramach asset management. Aktywa zgromadzone w usłudze zarządzania portfelami w 2019 r. podwoiły się i na koniec grudnia minionego roku ich wartość wyniosła ponad 500 mln zł. Natomiast na koniec stycznia 2020 pula ta przekroczyła wartość 570 mln zł. W ujęciu procentowym oznacza to wzrost w ciągu miesiąca o ponad 12 proc.

-Tak wyraźny wzrost aktywów jest dowodem na to, że klienci coraz intensywniej poszukują alternatywnych  produktów inwestycyjnych. Jest też potwierdzeniem właściwego przygotowania Skarbiec TFI do zmieniających się potrzeb rynku – dodaje Prezes.
 
Więcej informacji o nagrodzie jest dostępne w serwisie money.pl
   

 
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj