Michał Stalmach przejmie zarządzanie subfunduszami Skarbiec Akcja i Skarbiec Waga

Od 30 października 2019 r. Michał Stalmach przejmuje zarządzanie subfunduszem akcji polskich Skarbiec Akcja oraz subfunduszem` mieszanym polskim Skarbiec Waga w ramach Skarbiec TFI

Michał Stalmach ma ponad 11 letnie doświadczenie zawodowe i jest laureatem Alfy 2018 w kategorii najlepszy fundusz akcji małych i średnich spółek. Obecnie z sukcesami zarządza subfunduszami Skarbiec Małych i Średnich Spółek oraz Skarbiec III Filar. Ten pierwszy posiada 4 gwiazdki w ratingu  Analiz Online. Jest także najlepszym funduszem w swojej grupie porównawczej, m.in. w okresie 36 miesięcy, 12 miesięcy i od początku tego roku. Skarbiec III Filar także posiada 4 gwiazdki w ratingu Analiz Online. Jest on drugim najlepszym funduszem w swojej grupie od początku tego roku. Jednocześnie, Michał Stalmach jest zarządzającym częścią akcyjną w Skarbiec PPK SFIO.

- Michał jest zarządzającym w Skarbiec TFI od października 2017 roku i w tym czasie udowodnił, że jest bardzo dobrym fachowcem, którego kompetencji oraz znajomości rynku potrzebuje Skarbiec.– mówi Grzegorz Zatryb, CIO i członek zarządu Skarbiec TFI SA.

- Michał ma doświadczenie w zarządzaniu portfelem polskich spółek, a jego fundusze przynoszą znakomite efekty w postaci ponadprzeciętnej stopy zwrotu dla swoich klientów. Powierzając Michałowi Stalmachowi zarządzanie funduszami akcji polskich, które są istotną częścią oferty produktowej Skarbiec TFI, liczymy na znaczny wzrost naszego udziału w tym segmencie funduszy – dodaje Norbert Talarczyk, dyrektor zarządzający Skarbiec TFI.
 
Michał Stalmach jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość, specjalizacja - strategie inwestycyjne i kapitałowe na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie (ukończone z wyróżnieniem). Karierę zawodową rozpoczął w 2009 roku w Top Consulting SA, gdzie pracował na stanowisku Analityka. W 2010 roku przeniósł się do Domu Maklerskiego BOŚ, gdzie do 2016 roku zajmował stanowisko Analityka akcji. W latach 2016-2017 w Nationale-Nederlanden PTE pracował jako Młodszy Zarządzający Portfelem Akcji. Do zespołu Skarbiec TFI dołączył w 2017 roku obejmując stanowisko Zarządzającego. Posiada licencję maklera papierów wartościowych. Jest uczestnikiem programu CFA. Michał Stalmach został uznany przez Gazetę Parkiet (grudzień 2017) jednym z najbardziej obiecujących zarządzających młodego pokolenia. W 2019 roku jako zarządzający subfunduszem Skarbiec Małych i Średnich Spółek, został zdobywcą Alfy 2018 w kategorii najlepszy fundusz akcji małych i średnich spółek.

Ze Skarbiec TFI odchodzi dotychczasowy zarządzający subfunduszem Skarbiec Akcja i Skarbiec Waga – Jakub Menc.

- Dziękujemy Kubie za wkład jaki wniósł w rozwój Skarbca i życzymy powodzenia w dalszej karierze i realizacji wielu ciekawych projektów inwestycyjnych - mówi Grzegorz Zatryb, CIO i członek zarządu Skarbiec TFI SA.
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj