Grzegorz Zatryb uczestnikiem debaty PAP Biznes

Nasz CIO i zarządzający Grzegorz Zatryb jest jednym z panelistów na Debacie PAP Biznes. Debata  z cyklu „Strategie rynkowe TFI 2019” - odbędzie się w poniedziałek, 30 września, w godzinach 10.00-12.00. Jej przebieg będzie można śledzić m.in na biznes.pap.pl , pap.planalizy.pl.
Podobnie jak podczas poprzednich debat, uczestniczący w niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie. Poszukają odpowiedzi na pytanie, na jakie wydarzenia geopolityczne warto zwracać uwagę w najbliższym czasie.
 

Od dłuższego czasu z globalnej gospodarki coraz częściej napływają sygnały wskazujące na pogorszenie koniunktury i spowolnienie. W Polsce najbardziej odczuwalne mogą być kłopoty Niemiec, które są głównym partnerem eksportowym naszego kraju. Oznaki osłabiania się widać jednak również w innych czołowych gospodarkach, w tym w Chinach, które odczuwają skutki przedłużającej się wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.
 
Uwaga inwestorów już od dawna skupia się na przedłużających się rozmowach o zakończeniu wojny handlowej między Chinami i USA. Do tego dochodzą sygnały o kolejnych źródłach napięć w handlu międzynarodowym. Ciągle niepewna jest kwestia opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Jakie będą konsekwencje tych wydarzeń dla światowej gospodarki i dla globalnych rynków finansowych?
 
Jak co kwartał, jednym z głównych tematów będzie ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed, który we wrześniu po raz drugi w tym roku obniżył stopy procentowe. Również Europejski Bank Centralny zdecydował się na obniżkę stóp i powrót do programu skupu aktywów.
 
Gospodarka amerykańska rozwija się od 10 lat (najdłuższy taki okres od 1854 roku) w mocnym tempie, napędzana zyskami spółek i wysoką konsumpcją. Czy ten trend będzie kontynuowany? Pojawiające się ostatnio słabsze dane makro dodają paliwa tym, którzy twierdzą, że amerykańska gospodarka zaczyna spowalniać.
 
Co czeka polską gospodarkę w końcówce 2019 roku? Jakie są perspektywy dla polskiej gospodarki na przyszły rok?
 
Na globalnych rynkach w ostatnim czasie pojawiła się zwiększona zmienność. Czy zmienność utrzyma się w kolejnych miesiącach? Jak zarabiać w warunkach podwyższonej zmienności?
 
W jaki sposób zmiany stóp procentowych na globalnych rynkach oraz koniunktura w otoczeniu makroekonomicznym przełożą się na rentowności obligacji skarbowych? Czy warto w najbliższych kwartałach inwestować w obligacje korporacyjne?
 
Jak będzie się zachowywać warszawska giełda w najbliższych miesiącach?
 
Polska waluta jest najsłabsza od 2017 roku, choć PKB rośnie w stabilnym tempie, mamy silny rynek pracy i zapowiedź braku deficytu w budżecie na 2020 rok. Skąd bierze się słabość złotego?
 
Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na ostatnie miesiące 2019 rok przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.
 
Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

Debata PAP Biznes odbędzie się w poniedziałek, 30 września, w godzinach 10.00-12.00. Jej przebieg będzie można śledzić on-line m.in. na stronach www.biznes.pap.pl, www.pap.pl, www.infostrefa.com, www.analizy.pl.
 
Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj