Sytuacja na rynku finansowym wpływa na wyniki Skarbca TFI

Aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI w listopadzie br. wyniosły 4,1 mld PLN
Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych wyniosły 1,7 mld PLN i były niższe o 5,6% m/m

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych wyniosły na koniec listopada br. 2,4 mld PLN
 
Aktywa netto funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosły w listopadzie 2018     4,1 mld PLN i zmniejszyły się o 2,6% m/m. YTD zwiększyły się o 2%, a r/r wzrosły o 3%. Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych były niższe niż w poprzednim miesiącu o 5,6%, a aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych pozostały na porównywalnym poziomie m/m.

„Widać wyraźnie po naszych wynikach w tym miesiącu, że klienci nie są obecnie zainteresowani inwestycjami w fundusze. Zarówno sytuacja rynkowa jak i otoczenie nie zachęca do podejmowania decyzji inwestycyjnych, liczą się przede wszystkim produkty bezpieczne. W grupie funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych w listopadzie na plusie był Skarbiec Rynków Wschodzących z aktywami przekraczającymi 6 mln PLN (+3,1% m/m). W grupie funduszy pieniężnych w minionym miesiącu dobrym wynikiem nadal może się pochwalić jeden z największych funduszy: Skarbiec Oszczędnościowy, +4,3% m/m do blisko 834 mln PLN aktywów (+207,3 % YTD).- mówi Ewa Radkowska Świętoń, prezes zarządu Skarbiec Holding S.A.

Jako Skarbiec TFI utrzymujemy dobrą pozycję konkurencyjną na rynku. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami końcówka roku kalendarzowego jest trudna i tym mocniej w pracy zarządzających liczy się ostrożność i doświadczenie przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych i szacowaniu ryzyka. Nadal chętnie zerkamy na giełdy zagraniczne, , gdzie płynność i jest lepsze”- podsumowuje Ewa Radkowska Świętoń.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj