11
grudnia
Nasz CIO i zarządzający Grzegorz Zatryb jest jednym z panelistów na Debacie PAP Biznes. Debata  z cyklu „Strategie rynkowe TFI” - odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia, w godzinach 10.00-12.00. Jej przebieg będzie można śledzić m.in na biznes.pap.pl , pap.planalizy.pl.


Podobnie jak podczas poprzednich debat, uczestniczący w niej zarządzający funduszami inwestycyjnymi przyjrzą się globalnej sytuacji makroekonomicznej i możliwym scenariuszom dla wzrostu gospodarczego i inflacji na świecie. Poszukają odpowiedzi na pytanie, na jakie wydarzenia geopolityczne warto zwracać uwagę w najbliższym czasie.

Od dłuższego czasu z globalnej gospodarki coraz częściej napływają sygnały wskazujące na pogorszenie koniunktury i spowolnienie. W Polsce najbardziej odczuwalne mogą być kłopoty Niemiec, które są głównym partnerem eksportowym naszego kraju. Oznaki osłabiania się widać jednak również w innych czołowych gospodarkach, w tym w Chinach, które odczuwają skutki przedłużającej się wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Uwaga inwestorów już od dawna skupia się na przedłużających się rozmowach o zakończeniu wojny handlowej między Chinami i USA. Do tego dochodzą sygnały o kolejnych źródłach napięć w handlu międzynarodowym. Ciągle niepewna jest kwestia opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Jakie będą konsekwencje tych wydarzeń dla światowej gospodarki i dla globalnych rynków finansowych?

Jak co kwartał jednym z głównych tematów będzie ocena polityki pieniężnej banków centralnych, w tym amerykańskiego Fed i Europejskiego Banku Centralnego.

Gospodarka amerykańska rozwija się od 10 lat (najdłuższy taki okres od 1854 roku) w mocnym tempie, napędzana zyskami spółek i wysoką konsumpcją. Czy ten trend będzie kontynuowany? Pojawiające się ostatnio słabsze dane makro dodają paliwa tym, którzy twierdzą, że amerykańska gospodarka zaczyna spowalniać.

Co czeka polską gospodarkę w 2020 roku?

W jaki sposób zmiany stóp procentowych na globalnych rynkach oraz koniunktura w otoczeniu makroekonomicznym przełożą się na rentowności obligacji skarbowych? Czy warto w najbliższych kwartałach inwestować w obligacje korporacyjne?

Jak będzie się zachowywać warszawska giełda w najbliższych miesiącach?

Wszystkie powyższe tematy mają tradycyjnie już pomóc w odpowiedzi, jaką strategię inwestycyjną na 2020 rok przyjmą zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Podobnie jak podczas poprzednich debat kluczowym zagadnieniem będą prognozy dotyczące rynków akcji, obligacji, walut oraz surowców na światowych rynkach.
Debaty z udziałem przedstawicieli TFI organizowane są cyklicznie, raz na kwartał.

Debata PAP Biznes odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia, w godzinach 10.00-12.00. Jej przebieg będzie można śledzić on-line m.in. na stronach www.biznes.pap.pl, www.pap.pl, www.infostrefa.com, www.analizy.pl. (PAP)
09
grudnia
09
grudnia


 
sog kasa obl
depo lok 3
waga mn mop
akcja gmis gmis
topb spw rs
 
                               
25
listopada
18
listopada
12
listopada


 
sog kasa obl
depo lok 3
waga mn mop
akcja gmis gmis
topb spw rs
 
                               

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj