22
października

Fundusze PPK zarządzane przez Skarbiec TFI są najlepsze pod względem wypracowanej stopy zwrotu. Tak wynika z październikowego raportu Mercer pt. "Wyniki inwestycyjne funduszy PPK po trzech kwartałach 2020 roku."

„...przedstawiamy rzeczywistą stopę zwrotu jaką wypracował każdy FZD w badanym okresie. Wyliczenie bazuje na porównaniu stanu rachunku uczestnika PPK na koniec okresu do wszystkich dokonanych wpłat w tym okresie. Jak widać, wszystkie Towarzystwa w badanym okresie odnotowały dodatnią stopę zwrotu, z czego jedno Towarzystwo (Skarbiec TFI) w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2020 roku wypracowało dla swoich klientów wyniki dwucyfrowe (6 z 8 zarządzanych FZD).” 

"PPK jako inwestycja przyniosła uczestnikom po 9 miesiącach 2020 roku rzeczywistą stopę zwrotu od 79 do 105%. Najlepiej w tym porównaniu wypadł Skarbiec TFI, a najgorzej BPS TFI."

Cały raport dostępny jest na stronie Mercer.
 
20
października

Nasz zarządzajacy Michał Stalmach będzie uczestnikiem Akademii Inwestycyjnej Xelion w dniu 22 października 2020 r. o godzinie 12:00

Debiut Allegro pod wieloma względami będzie historycznym momentem na Giełdzie. Staje się też swoistą cezurą z uwagi na zmianę kompozycji WIG20, po której główny polski indeks przestanie, przynajmniej na tle Europy, wyróżniać się niewielkim udziałem sektora technologicznego.

Jak ta i inne kwestie, m.in. poszerzenie liczby podmiotów objętych PPK, wpłyną na dalsze zachowanie warszawskiego parkietu, wyróżniającego się negatywnie w trzecim kwartale i na początku października? Czy pozytywne czynniki będą w stanie zrównoważyć obawy związane z COVID-19?

O tym rozmawiać będzie już w najbliższy czwartek podczas Akademii Inwestycyjnej Xelion


Więcej informacji na stronnie www.xelion.pl

 
20
października

Nasz zarządzający Michał Ficenes będzie uczestnikiem panelu na konferencji „Biznes w Genach: Biotechnologia w dobie koronawirusa”.


Zapraszamy na Panel III w godzinach 14:45 - 15:30
Panel pod tytułem "Twardy biotech do zgryzienia. Co muszą wiedzieć analitycy zajmujący się spółkami biotechnologicznymi?

Więcej informacji dostępne jest na stronie stockwatch.pl


 
20
października

Nasz członek zarządu, CIO i zarządzajacy Grzegorz Zatryb będzie uczestnikiem Panelu pt. "Obligacje, czyli co dalej z "alternatywą dla lokaty"?"

Link do agendy i rejestracji
 
19
października

Technologia respiratorem dla globalnej gospodarki w czasach pandemii to tytuł kolejnego odcinka Akademii iWealth Online.

Gościem spotkania będzie Michał Cichosz, zarządzający funduszami akcyjnymi, Skarbiec TFI, z którym będziemy rozmawiać o receptach na bieżące problemy inwestorów. Będzie o trendach, które warto brać pod uwagę przy konstruowaniu swojego portfela. Pokażemy także szczyptę know-how od kuchni naszego eksperta i zespołu Skarbiec TFI w zakresie poszukiwania liderów wzrostu w czasie pandemii.


Zapraszamy już 21 października br. (środa), o godzinie 11:00.

Zapraszamy na spotkanie do iWealth
13
października
 

„Zarówno w tym roku, jak i np. w okresie ostatnich trzech lat najwyższe stopy zwrotu osiągają fundusze nastawione na spółki technologiczne. Prym w tym gronie wiedzie Skarbiec Spółek Wzrostowych – jego wynik od stycznia to blisko 89 proc., natomiast w ciągu 36 miesięcy zarobił prawie 140 proc. Przepis na taki wynik? Akcje liderów w swoich branżach, walory najbardziej dynamicznych spółek polskich i zagranicznych oraz firmy osiągające wysokie zwroty na zainwestowanym kapitale. „Przy selekcji spółek zarządzający analizuje zmiany ekonomiczne zachodzące na świecie, będące pochodną m.in. postępu technologicznego”

„Warto zauważyć, że w pierwszej piątce najlepszych funduszy akcji w okresie trzech lat znajdziemy jeszcze dwie strategie – Skarbiec Top Brands, koncentrujący się również na rynkach zagranicznych, a także Skarbiec Małych i Średnich Spółek, skupiony na krajowym rynku. Pierwszy wypracował blisko 52 proc. w trzy lata, a drugi ponad 49 proc.”


Cały artykuł dostępny na stronie parkiet.com
 

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj