20
lutego

Skarbiec Małych i Średnich Spółek najlepszym funduszem w swojej grupie Analizy.pl w okresach 3M z wynikiem 21,1%, 6M z wynikiem 30,7%, 12M z wynikiem 31,2%, 36M z wynikiem 34,2% oraz na II miejscu w okresie YTD wynikiem 14,2%

"Weźmy np. Skarbca Małych i Średnich Spółek z dodatnią 30-proc. stopą zwrotu za ostatnie 3 lata i zestawmy ją ze średnią na poziomie minus 7,3%. W tej grupie szczególnie liczy się selekcja – na przykład wystarczyło odpowiednio wcześnie postawić na spółki z sektora gier komputerowych, żeby wyraźnie wybić się ponad tych konkurentów, którzy nie podjęli tego ryzyka."

Całość artykułu dostepna jest na stronie Analiz Online.
 

 

14
lutego

 
Money.pl - Aktywa zgromadzone w usłudze asset management w 2019 r. podwoiły się i na koniec grudnia minionego roku ich wartość wyniosła ponad 500 mln zł. Natomiast na koniec stycznia 2020 r. pula ta przekroczyła wartość 570 mln zł, co w ujęciu procentowym oznacza wzrost w ciągu miesiąca o ponad 12%.
 
"Alternatywne formy inwestowania, takie jak asset management, zyskują coraz bardziej na popularności. Dynamika wzrostu wynika po pierwsze z niskiego oprocentowania lokat bankowych, po drugie klienci cenią sobie indywidualne podejście odnośnie lokowania nadwyżek finansowych. Takie możliwości daje właśnie usługa asset management. Jako Skarbiec TFI mamy duże doświadczenia na tym polu" - powiedziała Prezes Skarbiec TFI Anna Milewska.

Usługę asset management w Skarbiec TFI tworzą m.in. strategie indywidualne i siedem portfeli modelowych, z różnym udziałem funduszy akcyjnych, mieszanych i dłużnych, a inwestycje są możliwe zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

Strategie Skarbiec TFI wyróżniają się na tle strategii znajdujących się w grupach porównawczych. W okresie trzech lat rentowność Strategii Agresywnej wzrosła o niemal 19%. Natomiast w samym 2019 r. wynik Strategii Agresywnej Globalnej wzrósł o ponad 19%” - powiedziała Prezes Skarbiec TFI Anna Milewska.

Cały artykuł dostępny jest na stronie Money.pl
 

Zapraszamy do kontaktu:

email: asset@skarbiec.pl

tel. 22 521 31 55

13
lutego

Skarbiec Spółek Wzrostowych  jest najlepszym funduszem w swojej grupie zarówno w krótkim okresie (od początku 2020 roku dał zarobić 16,9% a w okresie 12M jego wynik to 34,4%) jak i w długim (24M wynik 43,% a 36M wynik 86,2%).
Na podium – z dwucyfrową stopą zwrotu – uplasował się Skarbiec Spółek Wzrostowych. Zarządzający tym produktem koncentrują się na mega trendach, które odzwierciedlają zmiany zachowań konsumentów. Oznacza to, że poszukują „perełek” m.in. w obszarze nowych technologii. Jak dotąd ta strategia sprawdza się, a fundusz legitymuje się wysoką efektywnością zarządzania zarówno w krótkim (12M), jak i długim (36M) terminie”.
 
Warto również zaznaczyć, że na 5 miejscu jest drugi fundusz zarządzany przez Zespol Rynków Zagranicznych Skarbiec Globalny Małych i Średnich Spółek.
 
Cały artykuł dostępny jest na stronie Analiz.pl
 
 
10
lutego


 
sog kasa obl
depo lok 3
waga mn mop
akcja gmis gmis
topb spw rs
 
                               
07
lutego

Skarbiec TFI podczas II edycji gali „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” organizowanej przez agencję informacyjną ISBnews został uhonorowany nagrodą za rozwój i promocję usług asset management. Towarzystwo zwyciężyło w kategorii „Najbardziej Wiarygodny Dostawca Usług i Rozwiązań dla Biznesu”. Podczas gali ISBnews, która odbyła się 6 lutego 2020 r. w Warszawie nagrody i wyróżnienia trafiły do kilkunastu firm i instytucji.

W drugiej edycji gali nagród i wyróżnień "Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce" agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów, hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierające rozwój polskiej gospodarki.

Patronat honorowy nad galą pełnili Ministerstwo Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundacja Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Przedstawiciele tych urzędów i fundacji oraz redakcji ISBnews zasiadali w kapitule, która wyłoniła zwycięzców poszczególnych kategorii.

Nagrodę za rozwój i promocję usług asset management w imieniu Skarbiec TFI odebrała Anna Milewska, Prezes Zarządu Towarzystwa.

- Skarbiec TFI od ponad 20 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości produkty finansowe, jest też jednym z najbardziej renomowanych towarzystw inwestycyjnych na polskim na rynku. Dziękuję całemu zespołowi Skarbiec TFI. Dzisiejsza nagroda jest dowodem uznania dla ich ciężkiej i zarazem efektywnej pracy, a także wysokiego profesjonalizmu – mówiła Prezes Milewska podczas gali ISBnews.

Usługę asset management w Skarbiec TFI tworzą m.in. strategie indywidualne i siedem portfeli modelowych, z różnym udziałem funduszy akcyjnych, mieszanych i dłużnych, a inwestycje są możliwe zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

- Alternatywne formy inwestowania nadwyżek finansowych wraz z utrzymywaniem się niskich stóp procentowych i rosnącą inflacją cieszą się rosnącym zainteresowaniem  wśród inwestorów. Przedsiębiorcy, klienci instytucjonalni, a nawet osoby prywatne coraz częściej rozważają dywersyfikację portfela swoich oszczędności w celu jak najbardziej efektywnego pomnażania zgromadzonego kapitału – podkreśla Anna Milewska.

W przypadku Skarbiec TFI przekłada się to na znaczny wzrost środków lokowanych w ramach asset management. Aktywa zgromadzone w usłudze zarządzania portfelami w 2019 r. podwoiły się i na koniec grudnia minionego roku ich wartość wyniosła ponad 500 mln zł. Natomiast na koniec stycznia 2020 pula ta przekroczyła wartość 570 mln zł. W ujęciu procentowym oznacza to wzrost w ciągu miesiąca o ponad 12 proc.

-Tak wyraźny wzrost aktywów jest dowodem na to, że klienci coraz intensywniej poszukują alternatywnych  produktów inwestycyjnych. Jest też potwierdzeniem właściwego przygotowania Skarbiec TFI do zmieniających się potrzeb rynku – dodaje Prezes.
 
Więcej informacji o nagrodzie jest dostępne w serwisie money.pl
   

 
 

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej w tutaj.
Akceptuję  |   Ukryj