2 subfundusze na 1 miejscu,
3 subfundusze na 2 miejscu i
1 subfundusz na 3 miejscu w swoich grupach w lutym 2024 – KupFundusz

15.03.2024

w swoich grupach w lutym 2024 – KupFundusz

Fundusze akcji polskich uniwersalne

Po styczniowych spadkach na polskim rynku w lutym mieliśmy do czynienia z relatywnie mocnym odbiciem, co zostało odzwierciedlone w wynikach polskich funduszy akcji uniwersalnych, w którym udało się wypracować dla swoich klientów dodatnią stopę zwrotu w przypadku każdego rozwiązania inwestycyjnego w grupie.

Średnio fundusze w grupie zyskały na wartości 5,6%, podczas gdy najlepszy fundusz zarobił w tym czasie 7,9%, a najsłabszy 3,0%. Jednocześnie od początku roku średnio fundusze w tej grupie są już 4,5% „na plusie”, przy najlepszym wyniku na poziomie 6,4% i najsłabszym równym 2,1%…

Fundusze akcji małych i średnich spółek

Indeksy mWIG40 oraz sWIG80 w lutym zachowywały się w bardzo zbliżony sposób do indeksów grupujących większe spółki. Stąd można wnioskować, że i wyniki powinny w tej grupie funduszy być bardzo zbliżone do wyników w grupie funduszy uniwersalnych. I rzeczywiście w grupie funduszy akcji małych i średnich spółek wyniki były bardzo zbliżone do tych w grupie funduszy uniwersalnych.

I tak średnio fundusze w tej grupie w poprzednim miesiącu zyskały 5,8%, przy wyniku najlepszego funduszu równym 9,2% i wyniku najgorszego na poziomie 3,4% Co warte uwagi, w poprzednim miesiącu w obu grupach funduszy akcji polskich najlepszy wynik wypracowały rozwiązania Skarbiec TFI, a najgorszy fudusze Rockbridge.

Skarbiec Małych i Średnich Spółek w poprzednim miesiącu zyskał 9,2% i uplasował się na pierwszym miejscu w grupie…

Fundusze akcji globalnych rynków rozwiniętych

Pozytywne nastroje na rynkach akcji również widoczne były na parkietach globalnych co odzwierciedliły bardzo dobre wyniki funduszy akcji globalnych rynków rozwiniętych, gdzie tylko 2 fundusze w lutym straciły na wartości i były to fundusze skupione w obrębie bardzo wąskich klas aktywów.

Średnio fundusze w tej grupie w minionym miesiącu zyskały 4,3%, podczas gdy najlepszy Skarbiec Spółek Wzrostowych zarobił 12,7%, a najgorszy Schroeder ISF Global Sustainable Food and Water stracił 0,8%. Drugim najlepszym funduszem w zestawieniu również był produkt Skarbiec TFI – Skarbiec Nowej Generacji, który wygenerował dodatnią stopę zwrotu równią 9,7%, a trzeci Skarbiec Top Brands oraz Investor TOP 50 Małych i Średnich Spółek zarobiły 9,6%…

Całe zestawienie dostępne jest na kupfundusz.pl

Back to top
Dziękujemy za wypełnienie formularza Nasz agent wkrótce się z Tobą skontaktuje. Zamknij